filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Απορίες...

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Φιλολογίας.

Συντονιστές: panos91, Nat:), Vasiliki.l.k.1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό maria nefeli » 12 Ιούλ 2012, 11:10

Παιδιά μήπως ξέρετε αν έχει βγει η Σημασιολογία Δ' εξ? Έχει περάσει ένας μήνας από την εξέταση κι από ό,τι ξέρω οι καθηγητές έχουν περιθώριο από 15 μέρες ως 1 μήνα να παραδόσουν βαθμολογία και κανείς δεν πρέπει να ξεπεράσει το διάστημα αυτο. Φοβάμαι μήπως βγήκε κι απλά έχει γίνει λάθος και δεν έχει περαστεί ο δικός μου βαθμός. Αν κάποιος γνωριζει αν βγήκε κτλ ας μας πληροφορήσει! :thxx:
Άβαταρ μέλους
maria nefeli

Ευχαριστώ: 1

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό agarx » 12 Ιούλ 2012, 11:34

Πόσο αργούν πια;;;;;;;;;; Έλεος!!!!!!!! 31 αυγούστου θα βγουν τα αποτελέσματα έτσι όπως το πάνε....
Άβαταρ μέλους
agarx

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό master1983 » 12 Ιούλ 2012, 11:44

maria nefeli έγραψε:Παιδιά μήπως ξέρετε αν έχει βγει η Σημασιολογία Δ' εξ? Έχει περάσει ένας μήνας από την εξέταση κι από ό,τι ξέρω οι καθηγητές έχουν περιθώριο από 15 μέρες ως 1 μήνα να παραδόσουν βαθμολογία και κανείς δεν πρέπει να ξεπεράσει το διάστημα αυτο. Φοβάμαι μήπως βγήκε κι απλά έχει γίνει λάθος και δεν έχει περαστεί ο δικός μου βαθμός. Αν κάποιος γνωριζει αν βγήκε κτλ ας μας πληροφορήσει! :thxx:

Σε πολλές περιπτώσεις αργούν και πάνω από 1 μήνα εάν είναι πολλά τα γραπτά ή δεν τα έχουν διορθώσει όλα!!!!!!! Δες στην ενοτητα του φόρουμ για τα αποτελέσμτα εξεταστικής του εαρινού εξαμήνου για να δεις μήπως και έχει βγει. Διαφορετικά δεν νομίζω να έχει βγει γιατί όλο και κάποιος θα το έγραφε. Εξάλου τα αποτελέσματα τα χρειάζεσαι για να μάθεις εάν πέρασες το μάθημα ή όχι για να το δώσεις το Σεπτέμβρη. Έχεις 1,5 μήνα τουλάχιστον, οπότε μην αγχώνεσαι. Και σε εμένα ένα μάθημα έχει περάσει πάνω από ένας μήνας και σε άλλα κοντεύει. Οπότε απλά τα αποτελέσματα καθηστερούν, δεν έχει γίνει κάποιο λάθος με σένα.
Το γέλιο είναι ζωή!!!
Άβαταρ μέλους
master1983

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογικό
Ευχαριστώ: 7

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ΜΑΡΙΑΔΕΛΑ » 12 Ιούλ 2012, 12:03

Γεια σας να ρωτησω κατι??ειχαμε παρει με την φιλη μου το σεμιναριο του κωνσταντακου βγηκε η βαθμολογια και εχουμε παρει 9.. νομιζω βγηκε δευτερα τωρα μπαινω και βλεπω οτι δεν υπαρχει σε καμια ποια μηπως συμβαινει γιατι[προκειται για εργασια και οχι για κανενα μαθημα
Άβαταρ μέλους
ΜΑΡΙΑΔΕΛΑ

Σχολή/Τμήμα: ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ
Ευχαριστώ: 0

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Sirenita Galactica » 12 Ιούλ 2012, 12:35

Μην ανησυχείς, προφανώς κάποιος καθηγητής δεν είχε περάσει τη δική του βαθμολογία και μάλλον ξαναπερνάνε όλους τους βαθμούς :up:
Take chances. Tell the truth. Date someone totally wrong for you. Say no. Spend all your cash. Get to know someone random. Be random. Say i love you. Sing out loud. Laugh at stupid jokes. Cry. Apologize. Tell someone how much they mean to you. Tell a jerk what you think. Laugh till your stomach hurts. Live life.
Regret nothing...
Άβαταρ μέλους
Sirenita Galactica
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογία
Ευχαριστώ: 68

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ΜΑΡΙΑΔΕΛΑ » 12 Ιούλ 2012, 12:42

Σε ευχαριστω παρα πολυ...οπως μπορεις να καταλαβεις αγχωθηκα....λες να μην παρω στην γραμματεια??
Άβαταρ μέλους
ΜΑΡΙΑΔΕΛΑ

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Sirenita Galactica » 12 Ιούλ 2012, 12:47

Σε καταλαβαίνω, μην αγχώνεσαι όμως :up: Κάτι τέτοιο θα έχει συμβεί. Τώρα, αν εσύ θες να είσαι 1000% σίγουρη και να σου φύγει και η αγωνία μπορείς να πάρεις. :cool:
Καλή τύχη σε αυτή την περίπτωση! :goodluck:
Take chances. Tell the truth. Date someone totally wrong for you. Say no. Spend all your cash. Get to know someone random. Be random. Say i love you. Sing out loud. Laugh at stupid jokes. Cry. Apologize. Tell someone how much they mean to you. Tell a jerk what you think. Laugh till your stomach hurts. Live life.
Regret nothing...
Άβαταρ μέλους
Sirenita Galactica
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογία
Ευχαριστώ: 68

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ΜΑΡΙΑΔΕΛΑ » 12 Ιούλ 2012, 14:10

Σε ευχαριστω πολυ θα παρω αυριο μηπως υπαρξει καμια αλλαγη..απλα τελειωνω τον σεπτεμβρη και δεν θελω να μου πουν οτι μενει χρωστουμενο ως μαθημα :thxx:
Άβαταρ μέλους
ΜΑΡΙΑΔΕΛΑ

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό yiannis1990 » 12 Ιούλ 2012, 15:54

Γεια σας,

Γνωρίζει κανείς κάτι για τα αποτελέσματα του Αριστοτέλη της κ.Δρακωνάκη; Το δώσαμε στις 14 Ιουνίου και ακόμα δεν έχει βγει..
Άβαταρ μέλους
yiannis1990

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό olga94 » 12 Ιούλ 2012, 17:07

Βγηκε σημερα μαθημα που ειχα δωσει και δεν εμφανιζεται καθολου σε μενα!!! :confused: τι παιζει να εχει συμβει??να αρχισω να ανησυχω????
It doesn't matter how slowly you go as long as you don't stop...
Wherever you go, go with all your heart...Confucious

La vie ne vaut d'être vécue sans amour..
Άβαταρ μέλους
olga94

Ευχαριστώ: 31

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό natnat » 12 Ιούλ 2012, 17:20

Τα σεμινάρια τα περνάνε κανονικά στο my-studies ;;
Άβαταρ μέλους
natnat
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 6

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό W.H. » 12 Ιούλ 2012, 18:10

maria nefeli έγραψε:[....]Έχει περάσει ένας μήνας από την εξέταση κι από ό,τι ξέρω οι καθηγητές έχουν περιθώριο από 15 μέρες ως 1 μήνα να παραδόσουν βαθμολογία και κανείς δεν πρέπει να ξεπεράσει το διάστημα αυτο.[....]

Μικρή παρένθεση: Το μόνο σημείο που έχει περιέλθει εις γνώσιν μου και το οποίο γνωρίζω ότι αναφέρεται επί τούτου είναι το άρθρο 25, παρ. 4, από τον Εσωτερικό Κανονισμό Λειτουργίας τού ΕΚΠΑ, 01.03.2010, (http://www.uoa.gr/fileadmin/user_upload ... nismoy.pdf) όπου αναγράφονται τα ακόλουθα:

«4. Τα αποτελέσματα των εξετάσεων ανακοινώνονται από το διδάσκοντα ή τη διδάσκουσα και αποστέλλονται στη Γραμματεία του Τμήματος το πολύ μέσα σε τρεις εβδομάδες από την εξέταση του μαθήματος. Σε εξαιρετικές περιπτώσεις η προθεσμία παρατείνεται για εύλογο χρόνο με απόφαση της Συνέλευσης του Τομέα. Σε περίπτωση που κατ’ επανάληψη σημειώνεται υπέρβαση του ανωτέρω ορίου από διδάσκοντα, ο Πρόεδρος του Τμήματος ανακοινώνει τούτο στη Γενική Συνέλευση του Τμήματος.»

Το θέμα είναι πρώτον, αν καταβάλλουν (έστω) προσπάθειες να τηρήσουν το οριζόμενο χρονικό περιθώριο και δεύτερον αν γνωρίζουν τελικώς την ύπαρξη αυτού! :lola:
(Dr's idea) Δυνατότητα Μακροχρόνιου Δανεισμού Διδακτικών Συγγραμμάτων: α) σε φοιτητές από κατατακτήριες εξετάσεις, και β) σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα.
Περισσότερα εδώ.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
W.H.
Supporter
Supporter

Ευχαριστώ: 75

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό maria nefeli » 12 Ιούλ 2012, 19:34

W.H. έγραψε:
maria nefeli έγραψε:[....]Έχει περάσει ένας μήνας από την εξέταση κι από ό,τι ξέρω οι καθηγητές έχουν περιθώριο από 15 μέρες ως 1 μήνα να παραδόσουν βαθμολογία και κανείς δεν πρέπει να ξεπεράσει το διάστημα αυτο.[....]

Μικρή παρένθεση: Το μόνο σημείο που έχει περιέλθει εις γνώσιν μου και το οποίο γνωρίζω ότι αναφέρεται επί τούτου είναι το άρθρο 25, παρ. 4, από τον Εσωτερικό Κανονισμό Λειτουργίας τού ΕΚΠΑ, 01.03.2010, (http://www.uoa.gr/fileadmin/user_upload ... nismoy.pdf) όπου αναγράφονται τα ακόλουθα:

«4. Τα αποτελέσματα των εξετάσεων ανακοινώνονται από το διδάσκοντα ή τη διδάσκουσα και αποστέλλονται στη Γραμματεία του Τμήματος το πολύ μέσα σε τρεις εβδομάδες από την εξέταση του μαθήματος. Σε εξαιρετικές περιπτώσεις η προθεσμία παρατείνεται για εύλογο χρόνο με απόφαση της Συνέλευσης του Τομέα. Σε περίπτωση που κατ’ επανάληψη σημειώνεται υπέρβαση του ανωτέρω ορίου από διδάσκοντα, ο Πρόεδρος του Τμήματος ανακοινώνει τούτο στη Γενική Συνέλευση του Τμήματος.»

Το θέμα είναι πρώτον, αν καταβάλλουν (έστω) προσπάθειες να τηρήσουν το οριζόμενο χρονικό περιθώριο και δεύτερον αν γνωρίζουν τελικώς την ύπαρξη αυτού! :lola:

Κοίτα, το γνωρίζουν θαρρώ. Τα περισσότερα μαθήματα βγαίνουν σε 2 εβδομάδες το πολύ. Ίσως να ήταν όντως πολλά τα γραπτά για το συγκεκριμενο μάθημα. Ελπίζω αύριο να βγει... : )
Άβαταρ μέλους
maria nefeli

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Π.Ν. » 13 Ιούλ 2012, 10:58

Καλημέρα! Θέλω να πάρω πτυχίο τον Ιανουάριο κ δεν ξέρω αν θα πρέπει να δώσω στην εξεταστική του Σεπτεμβρίου τα χειμερινά ή τα εαρινά. :thxx: :thxx: :thxx: :thxx: :thxx: :thxx:
Άβαταρ μέλους
Π.Ν.

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό olga94 » 13 Ιούλ 2012, 12:51

Παιδια οποιος μπορει να μου απαντησει..για να επικοινωνησω με τη γραμματεια πιο τηλ πρεπει να παρω ??παιρνω τον αριθμο 7277310 και μου βγαζει τηλεφωνητη απο το 2010...... :wtf:
It doesn't matter how slowly you go as long as you don't stop...
Wherever you go, go with all your heart...Confucious

La vie ne vaut d'être vécue sans amour..
Άβαταρ μέλους
olga94

Ευχαριστώ: 31

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Π.Ν. » 13 Ιούλ 2012, 12:52

7277309, 7277386, 7277738.
Άβαταρ μέλους
Π.Ν.

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Μ+Α » 13 Ιούλ 2012, 13:11

Π.Ν και των δυο δινεις τον Σεπτεμβρη, εαν εννοεις αυτο...
ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΝΑ ΦΥΓΩ!!!Μ+Α
Άβαταρ μέλους
Μ+Α

Ευχαριστώ: 4

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Π.Ν. » 13 Ιούλ 2012, 13:15

Όχι, εννοώ ότι αν δώσω τα χειμερινά τον Σεπτέμβριο φοβάμαι μην πουν ότι δε δίνουμε εαρινά τον Ιανουάριο που θέλω να τελειώσω. Η γραμματεία δε γνωρίζει αν θα δώσουμε σίγουρα.
Άβαταρ μέλους
Π.Ν.

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Μ+Α » 13 Ιούλ 2012, 13:33

οχι ρε αν εισαι επι πτυχιω τον ιανουαριο δινεις απολα τα εξαμηνα, οτι θες...και εγω τον ιανουαριο που θα θεωρουμαι επι πτυχιω παιρνω αποτι εξαμηνο θελω μαθηματα..τι εννοεις η γραμματεια δεν γνωριζει αν θα δωσουμε σιγουρα;;;;;;
ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΝΑ ΦΥΓΩ!!!Μ+Α
Άβαταρ μέλους
Μ+Α

Ευχαριστώ: 4

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Π.Ν. » 13 Ιούλ 2012, 13:41

Κ πέρυσι μέχρι τον Σεπτέμβριο, η γραμματεία έλεγε ότι δε γνωρίζει αν θα δώσουν οι επί πτυχίω εαρινά αλλά ευτυχώς έδωσαν. Κ τώρα το ίδιο λένε αλλά επειδή εγώ τελειώνω τον Ιανουάριο, δε θέλω να το ρισκάρω.
Άβαταρ μέλους
Π.Ν.

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Φιλολογικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες