filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Απορίες...

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Φιλολογίας.

Συντονιστές: panos91, Nat:), Vasiliki.l.k.1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Sirenita Galactica » 11 Μάιος 2016, 22:08

Και Ιταλική Λογοτεχνία αφού είσαι του γλωσσολογικού :peace2:
Take chances. Tell the truth. Date someone totally wrong for you. Say no. Spend all your cash. Get to know someone random. Be random. Say i love you. Sing out loud. Laugh at stupid jokes. Cry. Apologize. Tell someone how much they mean to you. Tell a jerk what you think. Laugh till your stomach hurts. Live life.
Regret nothing...
Άβαταρ μέλους
Sirenita Galactica
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογία
Ευχαριστώ: 68

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό melia91 » 11 Μάιος 2016, 23:03

Sirenita Galactica έγραψε:Και Ιταλική Λογοτεχνία αφού είσαι του γλωσσολογικού :peace2:

Αυτή ειναι η χειμερινη ελευθερη επιλογή μου!
Το θεμα ειναι να περνιεται χωρις σημειωσεις, μπορείτε να μου πειτε τι συνιστα τη βελτιστη επιλογη? Σιαφέκης, Πασιας, Μπεζεβεγκης,Νικολάου, Στειρης?
Άβαταρ μέλους
melia91

Ευχαριστώ: 0

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nat:) » 12 Μάιος 2016, 06:33

Από την εμπειρία μου Μπεζεβέγκης. Διαβάζεις σύγγραμμα (την ύλη που θα δώσει). Απλώς βάζει μπερδευτικές ερωτήσεις. Με συστηματικό διάβασμα δεν υπάρχει πρόβλημα, όμως. :peace2: Για τους άλλους δεν εχω ιδέα. :oops:
Vous n' avez pas des os en verre.
Vous pouvez vous cogner à la vie.
Si vous laissez passer cette chance alors,
avec le temps,
c' est votre coeur qui va devenir aussi sec et cassant que mon squelette.
Άβαταρ μέλους
Nat:)
Συντονίστρια Φιλολογικού Τμήματος
Συντονίστρια Φιλολογικού Τμήματος

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογία (Κλασικό)

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό melia91 » 13 Μάιος 2016, 11:26

Τέλεια, οπότε έχω βρει το ένα απ τα 2. Σε ευχαριστω πολύ!!
Άβαταρ μέλους
melia91

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Magiastar » 17 Μάιος 2016, 00:58

Γειά σας.Θα μπορούσε κπ -που να εχει εξετστεί σε μάθημα της κ.Ιωακειμίδου- να παραθέσει την άποψή του;Για παράδειγμα, είναι αυστηρή ή απρόσιτη ως άνθρωπος;Πρόκειται να δώσω το μάθημα προφορικά και δεν έχω μια σαφή εικονα της συγκεκριμένης καθηγήτριας.
Άβαταρ μέλους
Magiastar

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό b@jerk » 17 Μάιος 2016, 12:01

Magiastar έγραψε:Γειά σας.Θα μπορούσε κπ -που να εχει εξετστεί σε μάθημα της κ.Ιωακειμίδου- να παραθέσει την άποψή του;Για παράδειγμα, είναι αυστηρή ή απρόσιτη ως άνθρωπος;Πρόκειται να δώσω το μάθημα προφορικά και δεν έχω μια σαφή εικονα της συγκεκριμένης καθηγήτριας.

απρόσιτη σίγουρα δεν είναι. από τους πιο ευγενικούς δεπ που έχω πετύχει. αυστηρή ίσως είναι στη συγκεκριμένη φάση, της εξέτασης (λόγω άγχους εξετάσεων). είναι και με τη μέρα πάντως. από ευγενική μέχρι ψιλοξινή
Άβαταρ μέλους
b@jerk

Ευχαριστώ: 2

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό chestnut » 17 Μάιος 2016, 17:46

Είμαι στο 4ο έτος και χρωστάω ένα μάθημα χειμερινού εξαμήνου από προηγούμενο έτος, το οποίο χωρίζεται σε κλιμάκια. Μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να αλλάξω κλιμάκιο τώρα, ώστε να το δώσω το Σεπτέμβριο με τον καθηγητή που διδάσκει στο άλλο κλιμάκιο;
:?:
Άβαταρ μέλους
chestnut

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Sirenita Galactica » 17 Μάιος 2016, 23:24

chestnut έγραψε:Είμαι στο 4ο έτος και χρωστάω ένα μάθημα χειμερινού εξαμήνου από προηγούμενο έτος, το οποίο χωρίζεται σε κλιμάκια. Μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να αλλάξω κλιμάκιο τώρα, ώστε να το δώσω το Σεπτέμβριο με τον καθηγητή που διδάσκει στο άλλο κλιμάκιο;
:?:

Εξαρτάται τον καθηγητή. Συνεννοήσου καλύτερα μαζί του γιατί υπάρχουν κάποιοι που δεν το επιτρέπουν εκτός κι αν υπάρχει σοβαρός λόγος. :up:

Ξέρετε αν τα σπουδαστήρια αύριο και μεθαύριο θα είναι ανοιχτά; :help: :thxx:
Take chances. Tell the truth. Date someone totally wrong for you. Say no. Spend all your cash. Get to know someone random. Be random. Say i love you. Sing out loud. Laugh at stupid jokes. Cry. Apologize. Tell someone how much they mean to you. Tell a jerk what you think. Laugh till your stomach hurts. Live life.
Regret nothing...
Άβαταρ μέλους
Sirenita Galactica
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογία
Ευχαριστώ: 68

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό melia91 » 20 Μάιος 2016, 10:41

Καλημέρα παιδιά! Ξερει κανεις πως ακριβως δηλωνεται η ελευθερη επιλογή που επιλέγει κανείς; Πρέπει να μιλησεις με τον διδασκοντα ή με την γραματεία? Ή μηπως αρκεί απλώς που στο my studies εχω δηλωσει ετσι φλου"ελευθερη επιλογή;
Άβαταρ μέλους
melia91

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lilly d. » 23 Μάιος 2016, 09:55

καλημερα!!θελω να ρωτησω κατι για την δηλωση μαθηματων!!την εκανα χθες που ηταν η τελευταια ημερομηνια αλλα σμρ που εχω μπει στο ιστορικο λεει πως η τελευταια δηλωση μου εχει ακυρωθει!!!τι θα κανω??!!!
Άβαταρ μέλους
Lilly d.

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Σελήνη » 23 Μάιος 2016, 12:39

Αν μπορείς πήγαινε στην γραμματεία άμεσα. Αλλιώς επικοινώνησε τηλεφωνικά.
Άβαταρ μέλους
Σελήνη
Administrator
Administrator

Σχολή/Τμήμα: Ιστορίας και Αρχαιολογίας
Ευχαριστώ: 23

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lilly d. » 23 Μάιος 2016, 13:11

Σήμερα δεν μου απάντησαν στο τηλέφωνο ,λόγω μάλλον της ορκωμοσίας που διεξάγονταν εκείνη την ώρα. Θα πάω την τετάρτη πάντως στην γραμματεία κ ελπίζω να λυθεί το ζήτημα !! τεσπα σε ευχαριστώ για την απάντησή σ! :-)
Άβαταρ μέλους
Lilly d.

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό chestnut » 24 Μάιος 2016, 11:19

Καλημέρα! Στο my-studies δεν έχουν εμφανιστεί ακόμη τα μαθήματα που δήλωσα για το εαρινό εξάμηνο. Συμβαίνει και σε άλλους ή αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :confused:
Άβαταρ μέλους
chestnut

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Διοτίμα » 24 Μάιος 2016, 11:42

Γεια σου,

ούτε σε μένα δείχνει κάτι. Έπρεπε να εμφανίζει κάτι στο ιστορικό δηλώσεων ή να είναι μαρκαρισμένα τα μαθήματα ; Είναι η πρώτη φορά που κάνω δήλωση και
δεν γνωρίζω περισσότερα ..

Ελπίζω να μην έκανα κάτι λάθος.. :cry:
Άβαταρ μέλους
Διοτίμα

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό irene_19 » 24 Μάιος 2016, 12:08

Η γραμματεία έδωσε παράταση για τις δηλώσεις αυτο σημαίνει οτι θα οριστικοποιηθούν τις επόμενες μέρες!Καλό είναι να τα ελέγχετε αυτά και να μην μπαίνετε στο σύστημα μέχρι να κλείσει.
Άβαταρ μέλους
irene_19

Ευχαριστώ: 5

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Magiastar » 24 Μάιος 2016, 16:39

chestnut έγραψε:Καλημέρα! Στο my-studies δεν έχουν εμφανιστεί ακόμη τα μαθήματα που δήλωσα για το εαρινό εξάμηνο. Συμβαίνει και σε άλλους ή αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :confused:

Πριν απο λίγο που μπήκα στο my-studies,στο ιστορικό δηλώσεων(στις επιλογές που παρουσιάζονται κάτω κάτω) μου εμφανίζει κανονικά τη δήλωση που έκανα.Άρα,λογικά,θα πρέπει να τις επεξεργάστηκαν απο τη Γραμματεία.Άν έχεις κπ ζήτημα και τις επόμενες ώρες,γιατί δεν πάς απο εκεί αύριο να τους το αναφέρεις;
Άβαταρ μέλους
Magiastar

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό chestnut » 26 Μάιος 2016, 18:02

Γνωρίζει κανείς αν το e-mail της κυρίας Φουντοπούλου (mafoun@ppp.uoa.gr) ισχύει ή, αν έχει γίνει κάποια αλλαγή, ποιο είναι;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
:help:
Άβαταρ μέλους
chestnut

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Vik » 31 Μάιος 2016, 22:06

Καλησπέρα! Γνωρίζει κανείς τίποτα πιο συγκεκριμένο για την προφορική εξέταση της πρακτικής άσκησης; Πού πρέπει να στηρίζεται η παρουσίαση του σχεδίου διδασκαλίας; Σε γενικές διδακτικές αρχές ή έχει ζητηθεί κάτι πιο συγκεκριμένο;επίσης, πού πρέπει να ενημερώσουμε για το πότε θα εξεταστούμε;Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...
Άβαταρ μέλους
Vik

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Magiastar » 13 Ιουν 2016, 19:15

Γειά σας.Θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει μια άποψη για την κ.Χατζηχρήστου;(Σχετικά με το πόσο αυστηρή είναι στη βαθμολόγηση.Εξετάζει με αρνητική βαθμολογία;)
Άβαταρ μέλους
Magiastar

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό eleatma » 14 Ιουν 2016, 11:21

Magiastar έγραψε:Γειά σας.Θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει μια άποψη για την κ.Χατζηχρήστου;(Σχετικά με το πόσο αυστηρή είναι στη βαθμολόγηση.Εξετάζει με αρνητική βαθμολογία;)

Εάν αναφέρεστε στο μάθημα "Σχολική Ψυχολογία", δεν εξετάζει με αρνητική βαθμολογία ή τουλάχιστον δεν εξέταζε έτσι το 2015. Δεν ξέρω εάν έχει αλλάξει κάτι.
Άβαταρ μέλους
eleatma

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Φιλολογικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες