filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Απορίες...

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Φιλολογίας.

Συντονιστές: panos91, Nat:), Vasiliki.l.k.1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό butterfly » 04 Νοέμ 2007, 20:10

Μπουμπού έγραψε:Για να θεωρειται ως αλλου τμήματος αυτο σημαινει οτι είναι είτε φιλολογικού είτε ιστορικού..

δεν είναι απαραίτητο αυτό...ο ισπανοαμερικάνικος πολιτισμός και η ιστορία ιταλικής λογοτεχνίας είναι απο το ισπανικο-ιταλικο και παρ'όλα αυτά θεωρούνται άλλου τμήματος...
κοιτάχτε τα μαθήματα που είναι αναρτημένα...και στην τελική ρωτήστε τη γραμματεία..

και κάπου εδώ το σταματάμε γιατί είμαστε σε λάθος τμήμα...(συντονίστριες κοντζάμ πράμα :P ) ...όποιοι θέλουμε,συνεχίζουμε στην αντίστοιχη ενότητα στο ΦΠΨ
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
butterfly
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό kout » 05 Νοέμ 2007, 09:50

Μηπως μπορει να μου δωσει καποιος καμια πληροφορια για το μαθημα :Διαταραχες Μαθησης:διαγνωση κ ψυχοπαιδαγωγικη παρεμβαση (ΠΔ05)
Στου κουφού την πόρτα ... παρ' την πόρτα κ φύγε!
Άβαταρ μέλους
kout
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Μπουμπού » 05 Νοέμ 2007, 12:50

kout έγραψε:Μηπως μπορει να μου δωσει καποιος καμια πληροφορια για το μαθημα :Διαταραχες Μαθησης:διαγνωση κ ψυχοπαιδαγωγικη παρεμβαση (ΠΔ05)

Ελπιζω να βρεθεί κάποιος να σου απαντησει.. το μαθημα δεν το ξέρω, το μόνο που μπορω να σου πω οτι τη Γενα δεν θα προτιμούσα να την επιλέξω - υποκειμενικά βέβαια είναι αυτά :roll:
Άβαταρ μέλους
Μπουμπού
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lia » 13 Νοέμ 2007, 22:06

Παιδιά ξέρετε αν θα έχουμε μάθημα Πέμπτη και Παρασκευή ??
Αξίζει, φίλε, να υπάρχεις για ένα όνειρο, κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει...
Άβαταρ μέλους
Lia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό paranomikos » 16 Νοέμ 2007, 12:11

Γνωρίζει κανείς αν είναι ανοιχτή η σχολή σήμερα;;;
Κι αν ναι,μέχρι τι ώρα;;;;
Άβαταρ μέλους
paranomikos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lia » 26 Νοέμ 2007, 00:06

Πρόσεξα ( δλδ μια φίλη μου κ μου το 'πε ) πως οι υπεύθυνοι του τμήματος μας για τις σημειώσεις είναι από άλλα τμήματα. Πώς όμως θα ξέρουν αν όντως οι σημειώσεις είναι καλές ?? Εγώ προσωπικά δε θα είχα πρόβλημα να ελέγχω σημειώσεις αλλά είμαι 2ο έτος και δεν ξέρω πολλά...
Αξίζει, φίλε, να υπάρχεις για ένα όνειρο, κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει...
Άβαταρ μέλους
Lia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό SwEeTnEsS » 26 Νοέμ 2007, 00:21

Κοίταξε, Lia, ο καθένας που ανεβάζει σημειώσεις έχει την ευθύνη για τον αν είναι πχ ολοκληρωμένες, σωστές..
Απλά οι υπεύθυνοι των σημειώσεων είναι για να τις ανεβάζουν και να τσεκάρουν το περιεχόμενό τους.. είναι αδύνατον να ελέγχουν τις σελίδες μια προς μια! Ακόμα και υπεύθυνος φιλολογικού τμήματος να έμπαινε, και 4ου έτους να ήταν, θα ήταν αδύνατον να είχε ιδέα για όλα τα μαθήματα.. γιατί σε μερικά είτε οι καθηγητές αλλάζουν, είτε η ύλη, οπότε διαφορετικές θα 'ναι και οι σημειώσεις!

Από 'κει και πέρα, αν κάποιος "κατεβάσει" τις σημειώσεις και έχει κάποιες παρατήρησεις, εννοείται πως μπορεί να τις πει ελεύθερα! :wink:
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ' αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο την μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς..
Άβαταρ μέλους
SwEeTnEsS
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό chrisss » 03 Δεκ 2007, 22:52

Στο γ'εξαμηνο ΜΝΕΦ στα αρχαια που εχουμε να διαλεξουμε ποιοι καθηγητες τα κανουν?
Άβαταρ μέλους
chrisss

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lia » 20 Δεκ 2007, 16:11

Παιδιά, ξέρετε αν αύριο είναι ανοιχτά τα σπουδαστήρια ?? Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για του κλασικού. Αν ξέρει κανείς ποιες μέρες θα είναι ανοιχτό, θα με διευκόλυνε πολύ :D
Άβαταρ μέλους
Lia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό anais » 26 Δεκ 2007, 20:03

καλησπερα και χρονια πολλα!! ξερει κανεις αν τα μαθηματα αρχιζουν 7 η 8 ιανουαριου? :tease:
Άβαταρ μέλους
anais

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pennykwn » 05 Φεβ 2008, 10:26

γραψε λαθος
Άβαταρ μέλους
pennykwn

..........

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pan » 15 Φεβ 2008, 14:31

Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι ίσως λίγο αφελές. Τη Δευτέρα δίνω μάθημα πρωί-πρωί (9-12).Αν όπως ακούω χιονίσει κτλ....πώς θα ενημερωθώ αν θα γίνει η εξέταση η όχι?Ακούω ότι θα έχει πολύ χαμηλές θερμοκρασίες και μάλιστα ότι το χιονι θα φτάσει τους 20 πόντους στην Ομόνοια!!!Έχω αγχωθεί γι αυτο γιατί εγώ μένω Μαρούσι....Βέβαια όλα αυτά είναι εικασίες..και αμφιβάλω μάλιστα κι αν θα πέσει καμιά νυφάδα!!!!Απλώς αγχώνομαι επειδη στις 7 το πρωί της Δευτέρας πως να εημερωθει κανεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
pan
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό PX » 15 Φεβ 2008, 15:47

μπορείς να παρεις τηλέφωνο στο θυρωρείο της σχολής. αν είναι ανοιχτα σιγουρα καποιος θα το σηκώσει. έτσι είχα κάνει εγώ σε ιδια περίπτωση πριν λίγα χρόνια. τον αριθμό θα τον βρεις στον οδηγό σπουδών. δοκίμασε και στην κοσμητεία αλλα χλωμό να βρίσκεται εκεί καποιος 7 το πρωι ακομα και υπό φυσιολογικές συνθήκες!
Άβαταρ μέλους
PX

............

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pan » 15 Φεβ 2008, 16:15

Σ ευχαριστώ!!!Αυτό θα κάνω!Μα γι αυτό ρώτησα,γιατί άυτή η σχολή δεν λειτουργεί σωστά ούτε υπό κανονικές συνθήκες!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
pan
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό eua87 » 17 Φεβ 2008, 11:39

γεια σας,παιδια!εχω κ γω μια απορια!!την πεμπτη 21/2 εμαθα οτι οι πανεπιστημιακοι εχουν απεργια...αναρωτιεμαι αν θα εξεταστουν κανονικα τα μαθηματα που δινουμε εκεινη την ημερα η' θα μεταφερθουν παλι???
Άβαταρ μέλους
eua87

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογία ΜΝΕΦ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό xoulk13 » 17 Φεβ 2008, 11:45

Στις 13 αναβλήθηκαν και βγήκε ανακοίνωση κοντά μια βδομάδα πριν σε κάθε γραμματεία ξεχωριστά,οπότε...ας περιμένουμε να δούμε
Παρακαλώ ενημερώνετέ με για τυχόν ορθογραφικά λάθη στις δημοσιεύσεις μου.Ευχαριστώ!

ΚΥΜΑΤΟΔΗΓΟΙ = η ποδοσφαιρική πραγμάτωση της επικούρειας φιλοσοφίας

Όσο γρήγορα κι αν τρέχεις, δεν μπορείς να ξεφύγεις από τον εαυτό σου.
Άβαταρ μέλους
xoulk13

Ευχαριστώ: 4

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό eua87 » 17 Φεβ 2008, 11:48

α μαλιστα!αμα παρω δηλαδη τηλεφωνο αυριο στη γραμματεια λες να διαφωτιστω??ευχαριστω παντως!
Άβαταρ μέλους
eua87

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογία ΜΝΕΦ

Re: ..........

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Εύη » 17 Φεβ 2008, 12:12

pan έγραψε:Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι ίσως λίγο αφελές. Τη Δευτέρα δίνω μάθημα πρωί-πρωί (9-12).Αν όπως ακούω χιονίσει κτλ....πώς θα ενημερωθώ αν θα γίνει η εξέταση η όχι?Ακούω ότι θα έχει πολύ χαμηλές θερμοκρασίες και μάλιστα ότι το χιονι θα φτάσει τους 20 πόντους στην Ομόνοια!!!Έχω αγχωθεί γι αυτο γιατί εγώ μένω Μαρούσι....Βέβαια όλα αυτά είναι εικασίες..και αμφιβάλω μάλιστα κι αν θα πέσει καμιά νυφάδα!!!!Απλώς αγχώνομαι επειδη στις 7 το πρωί της Δευτέρας πως να εημερωθει κανεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλημέρα!Στις ανακοινώσεις Φιλοσοφικής(όχι Φ.Π.Ψ. στης Φιλοσοφικής) έχει ανοιχτεί ενότητα για τα χιόνια και για το τι θα γίνει με την εξεταστική.Μπορείς να ενημερώνεσαι από κει.Για την ώρα κανείς δε ξέρει κάτι!!
Άβαταρ μέλους
Εύη

Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό maria-eleni » 17 Φεβ 2008, 15:07

Είναι διασταυρωμένο ότι την Πέμπτη 21/02έχουν απεργία?Δίνω μάθημα 9-12 και δεν ξέρω τι να κάνω...Πές μας σε παρακαλώ τι γνωρίζεις για αυτό eua87... :sadbye:
Άβαταρ μέλους
maria-eleni

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό despina » 18 Φεβ 2008, 17:35

maria-eleni έγραψε:Είναι διασταυρωμένο ότι την Πέμπτη 21/02έχουν απεργία?

Εμαθε κανεις τιποτα για το παραπανω?
Άβαταρ μέλους
despina

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Φιλολογικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες