filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Απορίες...

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Φιλολογίας.

Συντονιστές: panos91, Nat:), Vasiliki.l.k.1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό stenikol » 10 Απρ 2008, 21:22

Γεια σας.Γνωρίζετε μήπως αν έχουν αρχίσει οι δηλώσεις μαθημάτων για το εαρινό εξάμηνο;
Σας ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
stenikol

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Κατερινάκι » 11 Απρ 2008, 20:29

Καλησπέρα! Είμαι στο πτυχίο, στο ΦΠΨ και πρέπει να παρω κάποια μαθήματα από το τμήμα σας. Έχετε να προτείνετε κάποιο εκτός από τις Λαογραφίες; Κάποιο μάθημα Βυζαντινών ή κάποια Γλωσσολογία;

Δεν ξέρω αν απευθύνομαι στη σωστή ενότητα βέβαια αλλά θα εκτιμούσα οποιαδήποτε πληροφορία! Ευχαριστώ!!!
Άβαταρ μέλους
Κατερινάκι
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό PX » 11 Απρ 2008, 21:35

οι γλωσσολογιες ειναι ευκολες.προσεξε με ποια εννοια ομως:αν σου αρεσει το αντικειμενο και αν διαβασεις καλα θα παρεις το βαθμο που σου αξιζει. ειδικα η γλωσσολογια του Γ εξαμηνου αν σας προσφερεται ειναι υπεροχη! αλλα και οποια αλλη στη συνιστω ανεπιφυλακτα!:up:
βυζαντινα δε θα σου τα συνιστουσα....(ιδιαιτερα αν στις επιλογες σου υπαρχει ενας συγκεκριμενος καθηγητης με ονομα απο Κ...-ας μην τον κραξω δημοσια!!!):peace:
αρχαια αν προσφερονται επισης ειναι ωραια αλλα αναλογως τον καθηγητη αν μου πεις συγκεκριμενο θα σου πω περισσοτερα.
λατινικα,μην κανεις το λαθος! :thumbdown:
Άβαταρ μέλους
PX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό st_real » 14 Απρ 2008, 07:30

Συμφωνώ! Στην γλωσσολογία συνήθως είναι πιο νορμάλ οι καθηγητές και ο βαθμός σου εξαρτάται κατά πολύ από το διάβασμά σου! Αρχαία,λατινικά και βυζαντινά προσωπικά τα θεωρώ πιο "μετέωρα"...δεν ξέρεις τι θα σου τύχει!Καλό είναι να επιλέξεις κάποιο από αυτά μόνο αν του έχεις ιδιαίτερη προτίμηση,αν σου αρέσει το αντικείμενο!
ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ.....ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ.....
Άβαταρ μέλους
st_real

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό st_real » 14 Απρ 2008, 07:30

Συμφωνώ! Στην γλωσσολογία συνήθως είναι πιο νορμάλ οι καθηγητές και ο βαθμός σου εξαρτάται κατά πολύ από το διάβασμά σου! Αρχαία,λατινικά και βυζαντινά προσωπικά τα θεωρώ πιο "μετέωρα"...δεν ξέρεις τι θα σου τύχει!Καλό είναι να επιλέξεις κάποιο από αυτά μόνο αν του έχεις ιδιαίτερη προτίμηση,αν σου αρέσει το αντικείμενο!
Άβαταρ μέλους
st_real

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Κατερινάκι » 14 Απρ 2008, 12:52

born_free & st_real ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!!!!
Από γλωσσολογίες πας προσφέρονται του Β,Δ και ΣΤ εξαμήνου (ΦΓ21, ΦΓ27, ΦΓ26 αντίστοιχα) Ποια μου προτείνετε;
Λαογραφίες και Γλωσσολογίες θα πάρω νομίζω! Είμαι στο πτυχίο και το καλοκαίρι θέλω να τελειώσω οπωσδήποτε!!!!!

Και πάλι ευχαριστώ!!!! :thanks: :thanks:
Άβαταρ μέλους
Κατερινάκι
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό PX » 14 Απρ 2008, 16:13

από αυτές που αναφέρεις εγώ είχα μόνο την ΦΓ21 στο Β και ηταν πολυ ενδιαφερουσα.θελει διαβασμα βεβαια αλλα ειναι πολυ καλη. οι αλλες πρεπει λογικα ειναι απο κατευθυνση γλωσσολογιας οποτε ας πει τη γνωμη του καποιος που τις εχει κανει. απο θεμα καθηγητων παντως τελειοι ειναι: Ιακωβου(οπου τη βρεις επελεξε την!!!), Παναρετου,Μοζερ,Γουτσος(απο αυτους που ειχα τουλαχιστον και βρισκονται ακομα στη σχολη).
γλωσσολογια και λαογραφια ειναι γενικα μαθηματα που προσφερονται και για βαθμο! μη τα φοβασαι . Με το καλό το πτυχίο Κατερινάκι:up:
Άβαταρ μέλους
PX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Κατερινάκι » 14 Απρ 2008, 17:08

Σε ευχαριστώ πολύ born free! Και για τις πληροφορίες και για τις ευχές!!! Να 'σαι καλά!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Κατερινάκι
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό paranomikos » 15 Απρ 2008, 07:48

Εκπέμπω το απόλυτο SOS...
Είμαι Δ' εξάμηνο (κατεύθυνση ψυχολογίας), θέλω να πάω να δηλώσω σήμερα και δεν έχω ιδέα τι μαθήματα να δηλώσω. Δεν περακολουθώ καθόλου επειδή δουλεύω και το ΦΠΨ είναι η δεύτερη σχολή που παρακολουθώ.
Ποιος λοιπόν μπορεί να μου προτείνει μαθήματα που φυσικά δε χρειάζονται παρακολούθηση και μπορείς να τα πέρασεις χωρίς ιδιαίτερο κόπο;;;;Δέχομαι προτάσεις για όλες τς κατηγορίες μαθημάτων.....
Άβαταρ μέλους
paranomikos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό st_real » 15 Απρ 2008, 08:23

Κατερινάκι,σχετικά με την ΦΓ21 θα συμφωνήσω με τον born_free!Όσο για την ΦΓ27,προσωπικά σου την προτείνω!Την διδάσκουν η Μπέλλα,η οποία είναι τέλεια καθηγήτρια κ δεν έχω ακούσει κανέναν να λέει ότι δεν του αρέσει,καθώς και η Χειλα που εμένα δεν μου άρεσε και πολύ αλλά γενικά αυτό το μάθημα διαβάζεται και από τα βιβλία!! Την ΦΓ26 εγώ τώρα την διδάσκομαι,καλή μου φαίνεται αλλά έχει και τρεις καθηγητές!Οπότε θα σου συνιστούσα την ΦΓ27 :dfg: :dfg:
Άβαταρ μέλους
st_real

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό PX » 15 Απρ 2008, 10:18

οι λαογραφιες δε θελουν καθολου κοπο και καθολου παρακολουθηση.
οι γλωσσολογιες ειναι μια καλη επιλογη αλλα το διαβασμα τους το θελουν και σε καποιες περιπτωσεις καλο ειναι να εχεις και σημειωσεις. στην περιπτωση σου απεφυγε Αρχαια και Λατινικα :dfg: τα βυζαντινα δυσκολα δε τα λες αλλα παρτα μονο αν σε εμπνεουν και αν εισαι καλος στην ορθογραφια!!
ελπιζω να μην σου απαντησα πολυ αργα...
Άβαταρ μέλους
PX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Κατερινάκι » 15 Απρ 2008, 17:34

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Δήλωσα τις Λαογραφίες, τη ΦΓ 27 και τα Νέα ΦΝ28 (για τα οποία δεν ξέρω τίποτα αλλά οκ! :funny: ). Δήλωσα και κάποια του Θεατρικού απλά για να εχω επιλογές. Από εκεί και πέρα θα μαζέψω πληροφορίες για όλα και θα δω τι θα δώσω.

Πραγματικά ευχαριστώ!!!!! :thanks:
Άβαταρ μέλους
Κατερινάκι
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό st_real » 16 Απρ 2008, 21:13

Αφου εχεις επιλογες,ειναι πολυ καλο!!Καλη επιτυχια σ' ο,τι επιλεξεις και με το καλο το πτυχιο!!!
Άβαταρ μέλους
st_real

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό anais » 19 Απρ 2008, 14:50

απο ψυχολογιεσ τι εχετε να μου προτεινετε αναμεσα σε ΨΧ22 εξελικτικη ψυχοπαθολογια, ΨΧ12 δυναμικη τησ ομαδασ β και ΨΧ41 δυσκολιεσ προσαρμογησ στο σχολειο και την οικογενεια??
υγ: εχω παρει ωσ τωρα απο ψυχολογιεσ μονο ΨΧ02 :confused:
Άβαταρ μέλους
anais

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό stenikol » 25 Απρ 2008, 11:08

Απορία Επείγουσα σχετικά με το ΦΣ91Η εξαμήνουΚαλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!
Τώρα, δεν ξέρω αν έπρεπε να θέσω το ερώτημά μου στις γενικές απορίες ή εδώ, πάντως το παραθέτω εδώ! Έχω μια απορία σχετικά με το μάθημα ΦΣ91 Η΄εξαμήνου. Πήγα να κάνω τη δήλωση μαθημάτων αλλά το βρήκα μόνο στο Δ εξάμηνο και φυσικά εκεί το τσεκάρισα. Λέτε να υπάρχει πρόβλημα; Γιατί στο Δ εξάμηνο άλλοι καθηγητές το διδάσκουν ενώ στο Η άλλοι. Από την άλλη, δεν βλέπω και πουθενά αλλού το μάθημα με τον κωδικό για να το τσεκάρω οπότε...Τι να πω. Μήπως υπάρχει κανείς ομοιοπαθής; που το τσεκάρισε το μάθημα; όχι τίποτα άλλο, για να επιβεβαιωθώ και να μην κάνω καμιά πατάτα!
Ευχαριστώ. Κάθε απάντηση θα βοηθήσει. :cool:
Άβαταρ μέλους
stenikol

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό xoulk13 » 25 Απρ 2008, 13:37

Λογικά δεν τρέχει τίποτα,αλλά άμα ανοίξει η σχολή ρώτα και στη γραμματεία καλύτερα....Θα μπορείς να άλλάξεις τη δήλωση ακόμα,είναι μέσα στα χρονικά όρια,απλά μην το αφήσεις για πολύ μετά..
Παρακαλώ ενημερώνετέ με για τυχόν ορθογραφικά λάθη στις δημοσιεύσεις μου.Ευχαριστώ!

ΚΥΜΑΤΟΔΗΓΟΙ = η ποδοσφαιρική πραγμάτωση της επικούρειας φιλοσοφίας

Όσο γρήγορα κι αν τρέχεις, δεν μπορείς να ξεφύγεις από τον εαυτό σου.
Άβαταρ μέλους
xoulk13

Ευχαριστώ: 4

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό stenikol » 25 Απρ 2008, 13:52

-.
Τελευταία επεξεργασία από stenikol και 04 Ιαν 2009, 21:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
stenikol

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό anais » 29 Απρ 2008, 22:12

παρομοιο προβλημα εχω κι εγω με τη φιλοσοφια. δεν την εχω ξαναπαρει σαν επιλογησ, ειμαι 4ο ετοσ κ δεν ξερω τωρα σε ποιο εξαμηνο να τη δηλωσω, γιατι βλεπω οτι οι καθηγητεσ ειναι διαφορετικοι. αν μπορει καποιοσ να μασ διαφωτισει.. :confused:
Άβαταρ μέλους
anais

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό stenikol » 30 Απρ 2008, 11:37

-.
Τελευταία επεξεργασία από stenikol και 04 Ιαν 2009, 21:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
stenikol

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό anais » 30 Απρ 2008, 11:55

τι να πω... σε καθε περιπτωση, αααααν καποιοσ μαθει κατι ασ μασ το πει..
Άβαταρ μέλους
anais

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Φιλολογικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης