filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Βελτίωση Βαθμού

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Φιλολογίας.

Συντονιστές: panos91, Nat:), Vasiliki.l.k.1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Βελτίωση Βαθμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό isida » 14 Σεπ 2014, 18:52

ελπιζω να περαστουν κ στους υπολοιπους.
σ´ευχαριστωω πολυ!
Άβαταρ μέλους
isida

Ευχαριστώ: 0

Βελτίωση Βαθμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό master1983 » 28 Σεπ 2014, 12:59

Παιδιά επειδή θα ήθελα να κάνω βελτίωση ορισμένα μαθήματα θα ήθελα να ρωτήσω ορισμένα πράγματα και να μου επιβεβαιώσετε εαν είναι σωστά!
1) Δικούμαστε να βελτιώσουμε μέχρι 8 μαθήματα
2) Η δήλωση για βελτίωση γίνεται 2 βδομάδες πριν την εξεταστική
3) Όταν διαγραφεί ο βαθμός μου από τη γραμματεία και δεν πάω να δώσω το μάθημα ή κοπώ, ή γράψω χειρότερα, ο παλιός αριθμός δεν ισχύει και μετράει ο καινούργιος όποιος και αν είναι
4) Η γραμματεία αναλαμβάνει όλη τη διαδικασία, δηλαδή εκείνη διαγράφει τον βαθμό και εγώ δεν δηλώνω τίποτα στο my studies
5) Θέλω να βελτιώσω Ξούρια Γ' Εξαμήνου, αλλά τώρα υπάρχει και επιλογή μαθήματος με την Ρώτα στο Γ' εξάμηνο μαζί με Ξούρια. Μπορώ να κάνω βελτίωση και να δώσω Ρώτα.
6) Επίσης όταν κάνω βελτίωση ένα μάθημα επιλέγω όποιος κλιμάκιο θέλω ή πάει με το όνομά μου;
Παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας μου επιβεβαιώσει εάν οι παραπάνω πληροφορίες είναι σωστές. Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! :cool:
Τελευταία επεξεργασία από master1983 και 28 Σεπ 2014, 13:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Το γέλιο είναι ζωή!!!
Άβαταρ μέλους
master1983

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογικό
Ευχαριστώ: 7

Βελτίωση Βαθμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό olga94 » 28 Σεπ 2014, 15:04

1.ναι,μεχρι 8. 2. μια βδομαδα πριν την εναρξη της εξεταστικης πας και κανεις την αιτηση(να θυμασαι τον κωδικο μαθηματος που θα διαγραψεις) 3. ναι, ετσι κ τον διαγραψουν παει,ο παλιος βαθμος δεν μετραει, ειναι σαν να μη το δωσες ποτε, 4. ναι, εσυ απλα κανεις την αιτηση και τιποτα αλλο,θα στο δηλωσει η γραμματεια στο my studies, 5,6. δε ξερω αν ειναι ιδιοι οι κωδικοι αυτου του μαθηματος, ισως και να μπορεις, βασικα αν το κλιμακιο ειναι χωρισμενο αλφαβητικα, πηγαινε ρωτησε τον καθηγητη που θες να παρακολουθησεις, αν ειναι χωρισμενοι λογω κατευθυνσης δε μπορεις, ειναι και διαφορετικος και ο κωδικος εξαλλου!
It doesn't matter how slowly you go as long as you don't stop...
Wherever you go, go with all your heart...Confucious

La vie ne vaut d'être vécue sans amour..
Άβαταρ μέλους
olga94

Ευχαριστώ: 31

Βελτίωση Βαθμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό master1983 » 28 Σεπ 2014, 22:01

Ευχαριστώ παρά πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!
Το γέλιο είναι ζωή!!!
Άβαταρ μέλους
master1983

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογικό
Ευχαριστώ: 7

Βελτίωση Βαθμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό comple » 21 Οκτ 2014, 20:05

Γνωρίζει κάποιος αν είναι δυνατόν στη βελτίωση βαθμού να επιλέξεις όποιο κλιμάκιο θες??
Άβαταρ μέλους
comple

Βελτίωση Βαθμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Κερέκη » 21 Οκτ 2014, 20:08

Επειδή ρώτησα, αν είσαι με το καινούριο προγραμμα σπουδών, ναι. Αλλά μην απελπίζεσαι, επικοινωνήσε και με τους δυο καθηγητές-τριες και πες τους οτι θες να αλλάξεις κλιμάκιο, ετσι κάνω εγώ και πιάνει.
Spoiler:
καλά σε μερικούς, δεν χρειάζεται να το πεις καν, ποιούς θες να αλλάξεις;
Spoiler:
Μην πιστεύεις πούστη λόγια, πουτάνας μοιρολόγια και πολιτικών ευχολόγια!
Άβαταρ μέλους
Κερέκη
*Notes donor*
*Notes donor*

Σχολή/Τμήμα: Καμία, έριξα μαύρη πέτρα να πουμε. Εύχομαι και για τους υπόλοιπους το ιδιο!!
Φύλο:
Ευχαριστώ: 26

Βελτίωση Βαθμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό comple » 21 Οκτ 2014, 20:35

Κερέκη έγραψε:Επειδή ρώτησα, αν είσαι με το καινούριο προγραμμα σπουδών, ναι. Αλλά μην απελπίζεσαι, επικοινωνήσε και με τους δυο καθηγητές-τριες και πες τους οτι θες να αλλάξεις κλιμάκιο, ετσι κάνω εγώ και πιάνει.
Spoiler:
καλά σε μερικούς, δεν χρειάζεται να το πεις καν, ποιούς θες να αλλάξεις;

Με το καινούργιο είμαι οπότε θεωρώ όλα καλά.Αντί για Χαραλαμπάκη Γούτσο στη γλωσσολογία Α εξαμήνου και αντί για Πολέμη(που δεν νομίζω οτι ειναι κακός) Πιτσινέλη στην εκλογή Βυζαντινων κειμένων.Ίσως να έχω ενα θεματάκι με εισαγωγή στη φιλοσοφία που θέλω να το δώσω με πελεγρίνη και όχι πανταζάκο επειδή είναι απο άλλο τμήμα. (χαζομαθήματα όλα)
Άβαταρ μέλους
comple

Βελτίωση Βαθμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Κερέκη » 21 Οκτ 2014, 20:44

1)Για Γούτσο πήγαινε στανταρ σε αυτόν και πες του οτι θες να παρακολουθείς το δικό του κλιμάκιο και θα σε δεχτεί. Είναι υποχρεωμένος να σου πει (όπως και όλοι οι καθηγητές ότι πρεπει να ενημερώσεις και τον Χαραλαμπάκη, και θα σου το πει, αλλά ο Χαραλαμπάκης δεν παιζει να το προσεξει καν, είναι παλαιάς κοπής καθηγητής και δεν νομίζω να ασχολείται καν με το ποιος φεύγει απο το δικό του κλιμάκιο ή όχι.
2) Ο Πιτσινέλης δεν διδάσκει μονος του, πρακτική ασκηση κάνει. Είτε Αντωνοπουλου παρεις είτε Πολέμη θα κανεις και με τον Πιτσινέλη, είναι υποχρεωτικός. Αν θες Αντωνοπουλου και της το πεις θα σε δεχτει, είναι πολύ καλή, και ο Πολέμης...μαλλον δεν θα τον νοιαξει και ιδιαίτερα. Και να του το πεις θα συμφωνήσει πιστεύω. Είναι πολύ χαλαρός.
3) Τώρα για Πελεγρίνη και Πανταζάκο δεν έχει σημασία που είναι απο άλλο τμήμα, παλι είστε χωρισμένοι σε κλιμάκια και απο την εμπειρία μου όταν εδινα Πανταζάκο, ο επιτηρητής είχε ρωτήσει αν είμαστε όλοι σιγουρα γι αυτόν, κοιταζαν δηλαδή το επωνυμο. Δεν ξέρω αν αλλαξε η τακτική τους απο τοτε. Για μενα και οι δυο είναι χάλια.
Τουλαχιστον ο Πανταζάκος έχει εκεινες τις 13 ερωτήσεις που έχουν αμεση απαντηση στο βιβλιο του Πελεγρινη και δεν χρειάζεται κυριολεκτικά να πατήσεις πόδι.
Spoiler:
1. Ποιο είναι το κίνητρο, η μεθοδος και ποιος ειναι ο τροπος άσκησης της φιλοσοφίας; σελ 15
2. Ποια η σχέση φιλοσοφίας με την επιστήμη, την τέχνη και την θεολογία; σελ 28
3. Να παρουσιαστεί και να σχολιαστει η οντολογική απόδειξη για την ύπαρξη του θεου. Σελ 47
4. Να παρουσιαστεί και να σχολιαστεί η αναλογική απόδειξη για την ύπαρξη του θεου. Σελ 54
5. Να παρουσιαστεί και να αναλυθεί η πραγματοκρατικη θεωρία για την ύπαρξη των καθολικών εννοιών. Σελ 99
6. Έννοια του χρόνου κατα τον Μπερξόν. Σελ 115
7. Να παρουσιαστούν και να σχολιαστουν απόψεις του Καρτέσιου και του Σπινόζα για την σχέση σωματος και ψυχής. Σελ 131
8. Να αναλυθεί η θεωρία του ορθολογισμού για την γνώση. Σελ 171
9. Να παρουσιαστεί η θεωρία του σκεπτικισμού όπως αυτη διαμορφώθηκε στους κόλπους της Ακαδημίας. Σελ 200
10. Να παρουσιαστεί και να σχολιαστεί η θεωρία της αντιστοιχίας για την αλήθεια. Σελ 244
11. Τι γνωρίζετε για την αρετολογικη ηθική θεωρία; σελ 279
12. Να παρουσταστει και να σχολιαστεί η ηθική θεωρία του ωφελιμισμού. Σελ 293
13. Να σχολιαστουν και να παρουσιαστούν οι αντιλήψεις του Πλάτωνα για την τέχνη. Σελ 329.

Σταματώ γιατι μάλλον βγαινω οφφτοπικ....
Τελευταία επεξεργασία από Κερέκη και 21 Οκτ 2014, 20:47, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Spoiler:
Άβαταρ μέλους
Κερέκη
*Notes donor*
*Notes donor*

Σχολή/Τμήμα: Καμία, έριξα μαύρη πέτρα να πουμε. Εύχομαι και για τους υπόλοιπους το ιδιο!!
Φύλο:

Βελτίωση Βαθμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό comple » 21 Οκτ 2014, 20:53

Κερέκη έγραψε:1)Για Γούτσο πήγαινε στανταρ σε αυτόν και πες του οτι θες να παρακολουθείς το δικό του κλιμάκιο και θα σε δεχτεί. Είναι υποχρεωμένος να σου πει (όπως και όλοι οι καθηγητές ότι πρεπει να ενημερώσεις και τον Χαραλαμπάκη, και θα σου το πει, αλλά ο Χαραλαμπάκης δεν παιζει να το προσεξει καν, είναι παλαιάς κοπής καθηγητής και δεν νομίζω να ασχολείται καν με το ποιος φεύγει απο το δικό του κλιμάκιο ή όχι.
2) Ο Πιτσινέλης δεν διδάσκει μονος του, πρακτική ασκηση κάνει. Είτε Αντωνοπουλου παρεις είτε Πολέμη θα κανεις και με τον Πιτσινέλη, είναι υποχρεωτικός. Αν θες Αντωνοπουλου και της το πεις θα σε δεχτει, είναι πολύ καλή, και ο Πολέμης...μαλλον δεν θα τον νοιαξει και ιδιαίτερα. Και να του το πεις θα συμφωνήσει πιστεύω. Είναι πολύ χαλαρός.
3) Τώρα για Πελεγρίνη και Πανταζάκο δεν έχει σημασία που είναι απο άλλο τμήμα, παλι είστε χωρισμένοι σε κλιμάκια και απο την εμπειρία μου όταν εδινα Πανταζάκο, ο επιτηρητής είχε ρωτήσει αν είμαστε όλοι σιγουρα γι αυτόν, κοιταζαν δηλαδή το επωνυμο. Δεν ξέρω αν αλλαξε η τακτική τους απο τοτε. Για μενα και οι δυο είναι χάλια.
Τουλαχιστον ο Πανταζάκος έχει εκεινες τις 13 ερωτήσεις που έχουν αμεση απαντηση στο βιβλιο του Πελεγρινη και δεν χρειάζεται κυριολεκτικά να πατήσεις πόδι.
Spoiler:
1. Ποιο είναι το κίνητρο, η μεθοδος και ποιος ειναι ο τροπος άσκησης της φιλοσοφίας; σελ 15
2. Ποια η σχέση φιλοσοφίας με την επιστήμη, την τέχνη και την θεολογία; σελ 28
3. Να παρουσιαστεί και να σχολιαστει η οντολογική απόδειξη για την ύπαρξη του θεου. Σελ 47
4. Να παρουσιαστεί και να σχολιαστεί η αναλογική απόδειξη για την ύπαρξη του θεου. Σελ 54
5. Να παρουσιαστεί και να αναλυθεί η πραγματοκρατικη θεωρία για την ύπαρξη των καθολικών εννοιών. Σελ 99
6. Έννοια του χρόνου κατα τον Μπερξόν. Σελ 115
7. Να παρουσιαστούν και να σχολιαστουν απόψεις του Καρτέσιου και του Σπινόζα για την σχέση σωματος και ψυχής. Σελ 131
8. Να αναλυθεί η θεωρία του ορθολογισμού για την γνώση. Σελ 171
9. Να παρουσιαστεί η θεωρία του σκεπτικισμού όπως αυτη διαμορφώθηκε στους κόλπους της Ακαδημίας. Σελ 200
10. Να παρουσιαστεί και να σχολιαστεί η θεωρία της αντιστοιχίας για την αλήθεια. Σελ 244
11. Τι γνωρίζετε για την αρετολογικη ηθική θεωρία; σελ 279
12. Να παρουσταστει και να σχολιαστεί η ηθική θεωρία του ωφελιμισμού. Σελ 293
13. Να σχολιαστουν και να παρουσιαστούν οι αντιλήψεις του Πλάτωνα για την τέχνη. Σελ 329.

Σταματώ γιατι μάλλον βγαινω οφφτοπικ....

Αν και σιχαίνομαι τον όρο παπαγαλία, ούτε με αυτή δεν παίρνεις 9-10 στη φιλοσοφία?Πολύτιμη η βοήθεια σου.
Άβαταρ μέλους
comple

Βελτίωση Βαθμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Κερέκη » 21 Οκτ 2014, 21:01

Spoiler:
Άβαταρ μέλους
Κερέκη
*Notes donor*
*Notes donor*

Φύλο:

Βελτίωση Βαθμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό comple » 15 Δεκ 2014, 22:21

Παιδια καλησπέρα, σόρρυ που σας τα έχω πρήξει σε αυτό το θέμα αλλά προέκυψε νέα απορία.Τα μαθήματα που θέλω να βελτιώσω θα πρέπει να γνωστοποιηθούν στη γραμματεία όλα μαζί ή μπορώ σε κάθε εξάμηνο να ζητάω και κάποιο άλλο μάθημα να διαγραφθεί?(εφόσον είμαι ακόμα ενεργός φοιτητής και τα μαθήματα αυτά δεν ειναι πάνω απο 8).Νόμιζα πως θα μπορούσα να δώσω για βελτίωση σε αυτό το εξάμηνο ένα μάθημα και τα υπόλοιπα που θέλω να βελτιώσω να τα δήλωνα του χρόνου ώστε να δω και ποιοι καθηγητές θα τα διδάξουν.Impossible?
Άβαταρ μέλους
comple

Βελτίωση Βαθμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό olga94 » 16 Δεκ 2014, 00:48

comple έγραψε:Παιδια καλησπέρα, σόρρυ που σας τα έχω πρήξει σε αυτό το θέμα αλλά προέκυψε νέα απορία.Τα μαθήματα που θέλω να βελτιώσω θα πρέπει να γνωστοποιηθούν στη γραμματεία όλα μαζί ή μπορώ σε κάθε εξάμηνο να ζητάω και κάποιο άλλο μάθημα να διαγραφθεί?(εφόσον είμαι ακόμα ενεργός φοιτητής και τα μαθήματα αυτά δεν ειναι πάνω απο 8).Νόμιζα πως θα μπορούσα να δώσω για βελτίωση σε αυτό το εξάμηνο ένα μάθημα και τα υπόλοιπα που θέλω να βελτιώσω να τα δήλωνα του χρόνου ώστε να δω και ποιοι καθηγητές θα τα διδάξουν.Impossible?

Γίνεται! :up: σε κάθε εξάμηνο μπορεις να διαγραψεις οποιο μαθημα θελεις....δεν εχεις δηλαδη δικαιωμα διαγραφης μονο σε ενα εξαμηνο, οποτε θες και οσες φορες μεχρι να συμπληρωσεις 8 μαθηματα
It doesn't matter how slowly you go as long as you don't stop...
Wherever you go, go with all your heart...Confucious

La vie ne vaut d'être vécue sans amour..
Άβαταρ μέλους
olga94

Ευχαριστώ: 31

Βελτίωση Βαθμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό alexander91 » 16 Δεκ 2014, 03:09

olga94 έγραψε:
comple έγραψε:Παιδια καλησπέρα, σόρρυ που σας τα έχω πρήξει σε αυτό το θέμα αλλά προέκυψε νέα απορία.Τα μαθήματα που θέλω να βελτιώσω θα πρέπει να γνωστοποιηθούν στη γραμματεία όλα μαζί ή μπορώ σε κάθε εξάμηνο να ζητάω και κάποιο άλλο μάθημα να διαγραφθεί?(εφόσον είμαι ακόμα ενεργός φοιτητής και τα μαθήματα αυτά δεν ειναι πάνω απο 8).Νόμιζα πως θα μπορούσα να δώσω για βελτίωση σε αυτό το εξάμηνο ένα μάθημα και τα υπόλοιπα που θέλω να βελτιώσω να τα δήλωνα του χρόνου ώστε να δω και ποιοι καθηγητές θα τα διδάξουν.Impossible?

Γίνεται! :up: σε κάθε εξάμηνο μπορεις να διαγραψεις οποιο μαθημα θελεις....δεν εχεις δηλαδη δικαιωμα διαγραφης μονο σε ενα εξαμηνο, οποτε θες και οσες φορες μεχρι να συμπληρωσεις 8 μαθηματα

Δύο διευκρινίσεις μόνο:

1. Μπορείς να διαγράψεις όποιο μάθημα θέλεις σε όποιο εξάμηνο και εάν είναι αυτό αρκεί να είσαι επί πτυχίω. Αν δηλαδή είσαι Ζ' εξάμηνο και θέλεις να κάνεις βελτίωση, δε μπορείς να σβήσεις κάποιο μάθημα εαρινού εξάμηνου.

2. Επειδή μπορεί να παρεξηγηθεί αυτό το ''όσες φορές'' που έγραψε η Όλγα, να υπενθυμίσω ότι σε περίπτωση που σβήσεις ένα μάθημα και το περάσεις, δε μπορείς να το ξανασβήσεις, οπότε πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός.
Ε κακομοίρη άνθρωπε, μπορείς να μετακινήσεις βουνά, να κάμεις θάματα, κι εσύ να βουλιάζεις στη κοπριά, στη τεμπελιά και στην απιστία! Θεό έχεις μέσα σου, Θεό κουβαλάς και δεν το ξέρεις - το μαθαίνεις μονάχα την ώρα που πεθαίνεις, μα 'ναι πολύ αργά.
    Νίκος Καζαντζάκης
Άβαταρ μέλους
alexander91

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογικό ΜΝΕΦ
Ευχαριστώ: 53

Βελτίωση Βαθμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό anastasia.aouad » 25 Φεβ 2015, 17:56

Καλησπέρα παιδιά επειδή είμαι επί πτυχιω και θα ήθελα να κάνω κάποιες ανάβαθμολογήσεις η ερώτηση μου είναι η εξής : μπορώ στο μάθημα επιλογής να κάνω αναβαθμολογιση;; Και αν ναι μπορώ αφού θα διαγραφή να κάνω άλλη επιλογή μαθήματος;; Ευχαρισω εκ των προτέρων...
Άβαταρ μέλους
anastasia.aouad
Banned
Banned

Βελτίωση Βαθμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Κερέκη » 25 Φεβ 2015, 18:34

anastasia.aouad έγραψε:Καλησπέρα παιδιά επειδή είμαι επί πτυχιω και θα ήθελα να κάνω κάποιες ανάβαθμολογήσεις η ερώτηση μου είναι η εξής : μπορώ στο μάθημα επιλογής να κάνω αναβαθμολογιση;; Και αν ναι μπορώ αφού θα διαγραφή να κάνω άλλη επιλογή μαθήματος;; Ευχαρισω εκ των προτέρων...

Οι υπάλληλοι της γραμματείας λενε δύσκολα γινεται. Θα μιλήσεις κατευθείαν στην καλλινίκου, δυο συμφοιτητες μου αυτο έκαναν. Τώρα το αποτέλεσμα δε το ξερω...
Spoiler:
Άβαταρ μέλους
Κερέκη
*Notes donor*
*Notes donor*

Φύλο:

Βελτίωση Βαθμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Magiastar » 29 Αύγ 2015, 11:28

Γειά σας.Όσον αφορά στη βελτίωση βαθμού, ισχύει ακόμα οτι τα μαθήματα είναι εως 8;Ακόμη,πόσες φορές μπορεί κάποιος να κάνει αίτηση για βελτίωση βαθμού με την προϋπόθεση οτι δεν έχει ξεπεράσει τα 8 μαθήματα;
Άβαταρ μέλους
Magiastar

Βελτίωση Βαθμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Dark fairy » 29 Αύγ 2015, 13:06

Δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός. Αρκεί φυσικά να μην έχεις συμπληρώσει τα μαθήματα, άρα να νοείσαι ως πτυχιούχος.
“Της ήταν έτσι γραφτό, θα 'λεγες, όλους τους πόθους της τους βαθιούς και σπάνιους, να τους γεύεται πραγματοποιημένους κάποιαν ώραν πού, θες από την ατέρμονη απαντοχή, θες από κακοτυχιά, κάθε ζωντανός παλμός τους είχε σταματήσει και κάθε θέλγητρο τους νεκρωθεί.”

― Άγγελος Τερζάκης
Άβαταρ μέλους
Dark fairy
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 47

Βελτίωση Βαθμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Magiastar » 29 Αύγ 2015, 15:15

Dark fairy έγραψε:Δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός. Αρκεί φυσικά να μην έχεις συμπληρώσει τα μαθήματα, άρα να νοείσαι ως πτυχιούχος.

:thxx:
Άβαταρ μέλους
Magiastar

Βελτίωση Βαθμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό comple » 22 Φεβ 2016, 00:28

Dark fairy έγραψε:Δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός. Αρκεί φυσικά να μην έχεις συμπληρώσει τα μαθήματα, άρα να νοείσαι ως πτυχιούχος.

Δεν ισχύει πια ότι είναι μέχρι οχτώ τα μαθήματα;
Άβαταρ μέλους
comple

Βελτίωση Βαθμού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Sirenita Galactica » 22 Φεβ 2016, 13:50

Περιορισμό στο να δηλώσει μαθήματα για βελτίωση εννοεί, δηλαδή μπορεί να δηλώσεις και 8 φορές από ένα μάθημα. Τα μαθήματα που δικαιούσαι για επανεξέταση παραμένουν ως 8.
Take chances. Tell the truth. Date someone totally wrong for you. Say no. Spend all your cash. Get to know someone random. Be random. Say i love you. Sing out loud. Laugh at stupid jokes. Cry. Apologize. Tell someone how much they mean to you. Tell a jerk what you think. Laugh till your stomach hurts. Live life.
Regret nothing...
Άβαταρ μέλους
Sirenita Galactica
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογία
Ευχαριστώ: 68

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Φιλολογικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες