filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

ΙΙ10 || Αρχαία Ιστορία

Εισαχθέντες μέχρι και το 2009

Συντονιστές: Σελήνη, niki92

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος).
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: ΙΙ10 || Αρχαία Ιστορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό faniola » 09 Σεπ 2010, 21:47

Συγχαρητήρια σε όσους το πέρασαν...να σας ρωτήσω κάτι,ξέρει κανεις που είναι το γραφείο της Ψωμά ή έστω που μπορώ να την βρω;Γιατί κι εγώ τον ιούνιο τα έγραψα όλα και μου έβαλε 0 !!!!!!!! Απλά δεν γίνεται!!!Βοηθήστε με να την βρώ...
Άβαταρ μέλους
faniola

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Noni! » 10 Σεπ 2010, 09:20

Λοιπόν το γραφειο της είναι στην κυψέλη 403. Για την εξεταστική οι ώρες γραφείου είναι 13/9/2010 10-12 και 23/9/2010 12-2.
Εγώ θα πάω τη Δευτέρα γιατί μου έβαλε 3 κ τα έγραψα σχεδόν όλα κ δε με παίρνει να μην το ψάξω γιατί είναι από τα τελευταία μου μαθήματα για πτυχίο!
Άβαταρ μέλους
Noni!

Σχολή/Τμήμα: Φ.Π.Ψ.
κατεύθυνση: Παιδαγωγική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό faniola » 10 Σεπ 2010, 11:26

Ωραία...τέλεια!Σ ευχαριστώ πολυ και μάλλον θα ειδωθούμε και τη Δευτέρα στο γραφείο της! Γιατί το 0 το έχω φάει στη μάπα όταν δίνω λευκές κόλλες όχι και τώρα που έγραψα! Έλεος...
Άβαταρ μέλους
faniola

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Noni! » 10 Σεπ 2010, 11:32

Ελπίζω να βγάλουμε άκρη. Εγώ πάντως θα πάω στις 10.
Άβαταρ μέλους
Noni!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Ariadni » 13 Σεπ 2010, 22:37

Ρε παιδιά ας μου εξηγήσει κάποιος τι γίνεται με τις ημερομηνίες γιατί είναι το τελευταίο μου μάθημα και έχω τρελαθεί...Εγώ ξέρω ότι αρχαία ιστορία δίνουμε στις 23/9 9.00-12.00...και πιο πάνω είδα μια ημερομηνία για σήμερα και άλλη ώρα για τις 23...Σας παρακαλώ ας το διευκρινίσει κάποιος στα σίγουρα για να είμαστε σίγουροι!Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :help:
[colour=purple]Let's swim to the moon...
Let's climb through the ride...
surrender to the waiting worlds,
that lap against our side....
[/colour]
Άβαταρ μέλους
Ariadni

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Πηνελόπη2 » 14 Σεπ 2010, 00:30

Ariadni έγραψε:Ρε παιδιά ας μου εξηγήσει κάποιος τι γίνεται με τις ημερομηνίες γιατί είναι το τελευταίο μου μάθημα και έχω τρελαθεί...Εγώ ξέρω ότι αρχαία ιστορία δίνουμε στις 23/9 9.00-12.00...και πιο πάνω είδα μια ημερομηνία για σήμερα και άλλη ώρα για τις 23...Σας παρακαλώ ας το διευκρινίσει κάποιος στα σίγουρα για να είμαστε σίγουροι!Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :help:

Πιο πάνω,αυτό που είδες είναι απλά οι ώρες που δέχεται η καθηγήτρια.Αυτό που ξέρεις,είναι το σωστό. Αν αλλάξει κάτι, φαντάζομαι θα το βγάλει ανακοίνωση η επίσημη σελίδα της σχολής.Μην αγχώνεσαι.Καλή επιτυχία και καλό πτυχίο!! :cool: :goodluck:
Άβαταρ μέλους
Πηνελόπη2
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό muron » 16 Σεπ 2010, 07:59

Καλημερα...
συγγνωμη να ρωτησω κατι???
το βιβλιο δεν ειναι πια του Wilcken????????? :sadbye: :jawdrop:
και αν οχι υπαρχει περιπτωση η υλη να βγαινει και απο αυτο το βιβλιο?????
Άβαταρ μέλους
muron

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Ariadni » 17 Σεπ 2010, 15:15

Σέυχαριστώ πολύ Πηνελόπη 2...Να ΄σαι καλά!!!! :thxx:
[colour=purple]Let's swim to the moon...
Let's climb through the ride...
surrender to the waiting worlds,
that lap against our side....
[/colour]
Άβαταρ μέλους
Ariadni

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό katie » 18 Σεπ 2010, 10:49

Καλημέρα!

Κορίτσια, εσείς που θα πηγαίνατε να την βρείτε την Δευτέρα για τον βαθμό, τι έγινε τελικά; Δέχτηκε να το αναβαθμολογήσει;
Άβαταρ μέλους
katie

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Noni! » 18 Σεπ 2010, 11:46

Όχι δεν δέχτηκε. κ σε μένα κ σε μια άλλη κοπέλα μας είπε ότι ήταν γραμμένα περιληπτικά. Εγώ προσωπικά ό,τι είχα γράψει ήταν όλα σωστά.
Άβαταρ μέλους
Noni!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό katie » 18 Σεπ 2010, 14:49

Σοβαρά μιλάς; Καλά, πώς μπορεί να το κάνει αυτο; Δεν της λέει κανείς να σου βάλει 10 ξέρω γω αλλά έστω και περιληπτικά εφόσον λες ότι ήταν σωστά αυτά που έγραψες και έπιανες το νόημα (άρα φαινόταν ότι δεν είχες πάει αδιάβαστη) δεν καταλαβαίνω πώς μπορεί να μην σου βάλει ένα 5 έστω!
Τι θα γίνει μ αυτή τη γυναίκα; Εμένα είναι το τελευταίο μου μάθημα και δεν ξέρω τι να κάνω.. Να της το γράψω στην κόλλα, μπορεί να τσαντιστεί.. Να της το πω από νωρίτερα, να της το πώ μετά να το χει στο μυαλό της, δεν ξέρω..φοβάμαι την αντίδρασή της..
Αλλά εγώ παπαγαλία δεν μπορώ να τα μάθω όσο και να διαβάζω. 'Ετσι ,όπως κι εσύ, της είχα γράψει σωστά αλλά χωρίς πάρα πολλες λεπτομέρειες πέρυσι (φαινόταν όμως ότι δεν ήμουν άσχετη ή εκτός θέματος) και με έκοψε με 3. 'Εκανα βλακεία και δεν το έψαξα γιατί ήταν καλοκαίρι και έλειπε αλλά αν δεν με περάσει και τώρα δεν ξέρω.. Θα πάω στα κόμματα να κάνουν κάτι, ξέρω γω.. να πάνε στον πρύτανη.. έλεος δηλαδή.. Δίνουμε 7 αμφιθέατρα κάθε φορά! Το έχω σιχαθεί αυτό το μάθημα...
Άβαταρ μέλους
katie

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Noni! » 18 Σεπ 2010, 15:19

Είμαι στην ιδια κατάσταση με σενα.Είναι από τα τελευταία μου μαθήματα και έχω απογοητευτεί. Κ η ίδια μου είπε ότι φαίνεται ότι έχω διαβάσει, ότι ο λόγος μου είναι πολύ καλός και άλλα τέτοια αλλά δεν μπορεί να με περάσει ούτε με ένα 5. Δεν ξέρω τι να πω. Έφυγα τόσο χάλια από εκεί....... :confused:
Άβαταρ μέλους
Noni!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό katie » 19 Σεπ 2010, 00:02

Δηλαδή μιλάμε για τόση ιδιοτροπία;; Σου είπε μόνη της ότι φαίνεται πως έχεις διαβάσει και έγραψες σωστά πράγματα αλλά παρόλ' αυτά δεν δέχτηκε ούτε να το ξανασκεφτεί επειδή δεν τα γραψες όπως ακριβώς τα γράφει το βιβλίο; Απογοητεύομαι τελείως. Παπαγαλία δεν παίζει να καταφέρω να τα μάθω ποτέ! Αν γράψω και πιστεύω πως περνάω και τελικά με κόψει ξανά δεν πρόκειται να το αφήσω έτσι, να φάω άλλους 3μήνες περιμένοντας να δώσω ένα μόνο μάθημα. Και επειδή δεν φαντάζομαι πως είμαι και η μόνη αν σκεφτείς το πόσα παιδιά κόβει κάθε χρόνο, νομίζω πως θα πρέπει να απευθυνθούμε κάπου αν συνεχιστεί αυτό.. 'Ετσι κι αλλιώς από όλους παράπονα ακούω για την βαθμολόγηση της συγκεκριμένης.
Τι να πω.. καλή τύχη εύχομαι αυτή τη φορά.. και σε σένα και σε μένα... :)
Άβαταρ μέλους
katie

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό panagiota kost » 20 Σεπ 2010, 14:13

και γω ρε παιδια .τελευταιο μου μαθημα ειναι για το πτυχιο. δεν εχω ψυχολογια καθολου για διαβασμα..εχω ενα κομπο στο στομαχι. εχω φρικαρει .τι να κανω ομως? να μην προσπαθησω? εχω τρελαθει μωρε.
Άβαταρ μέλους
panagiota kost

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό llia » 20 Σεπ 2010, 15:00

εγω τ διαβαζω 1,5 μηνα κ ακομα δεν το ξερω καλα..ειναι τ τελευταιο μου μαθημα κ το εχω δωσει αλλες τρεις φορες κ εχω κοπει με 4..δεν ξερω τι αλλο να κανω..εχω απελπιστει κ σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να μην παρω πτυχιο τωρα..υπομονη κ καλη επιτυχια σε ολους μας..
Άβαταρ μέλους
llia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό katie » 20 Σεπ 2010, 16:48

Α ωραια.. είμαστε πολλοί βλέπω.. Κι εγω έχω απογοητευτεί, γιατί δεν μπορώ με τίποτα να τα μάθω παπαγαλία όπως προφανώς τα θέλει...
Τελοσπάντων, ας προσπαθήσουμε και βλέπουμε μετά.. Ελπίζω να μην χρειαστεί να πάω να την βρω.. γιατί αν χρειαστεί θα το κάνω.. Δεν γίνεται για ένα μάθημα να με κρατάει στη σχολή απλά επειδή είναι περίεργη..
Αντε, καλή τύχη και σε σας! :)
Άβαταρ μέλους
katie

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Πηνελόπη2 » 20 Σεπ 2010, 18:46

Παιδιά καλή τύχη (αυτή σώζει) σε όλους μας!!!!Πάντως αν δεν το περάσουμε το μάθημα, του χρόνου αλλάζει καθηγητής -από ό,τι είδα στο mystudies- διατηρώντας,όμως,τα ίδια βιβλία.
:goodluck: :goodluck:
Άβαταρ μέλους
Πηνελόπη2
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό DENICE » 20 Σεπ 2010, 21:15

Πηνελόπη2 έγραψε:Παιδιά καλή τύχη (αυτή σώζει) σε όλους μας!!!!Πάντως αν δεν το περάσουμε το μάθημα, του χρόνου αλλάζει καθηγητής -από ό,τι είδα στο mystudies- διατηρώντας,όμως,τα ίδια βιβλία.
:goodluck: :goodluck:

ωστε αλλαζουμε καθηγητη..αυτο πρεπει να ειναι καλο...εννοω τι χειροτερο μπορει να τυχει; ειναι η πρωτη φορα που το δινω σοβαρα και ειλικρινα διαβαζω τα βιβλια εδω και 2 μηνες και μ ειναι αδυνατο να τα αποστηθισω....τι να πω; καλη μας τυχη (θα μας χρειαστει). και ευχομαι ολοψυχα σε οσους ειναι επι πτυχιω να το περασουν και να τελειωνουν μια και καλη με αυτο ;)
http://dhmiourgieskardias.blogspot.com προκειται για ενα blog στο οποίο έχω αναρτήσει διάφορα χειροποίητα κοσμήματα, έτσι για να κάνω κάτι πριν με τρελάνει αυτή η σχολή. ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ!!!
Άβαταρ μέλους
DENICE

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dwdwnis » 21 Σεπ 2010, 09:14

και ποιος καθηγητης λεει οτι θα το κανει?
My brain has two sides...left & right. Left has nothing right, and right has nothing left....
Άβαταρ μέλους
dwdwnis
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Noni! » 21 Σεπ 2010, 09:17

Κάποιος Παπακωνσταντίνου Ζήνων. Ξέρει κανείς τίποτα για αυτόν;;;
Άβαταρ μέλους
Noni!