filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

ΙΙ84 || Ιστορία Μεταπολεμικού Ι

Μέχρι και το ακαδημαϊκό έτος 2009-2010

Συντονιστές: panos91, Nat:), Vasiliki.l.k.1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος).
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό antwnia fpps » 01 Σεπ 2009, 12:28

παιδια ποτε το δινουμε αυτο το μαθημα? ειμαι φπψ σε μας δν εχει καμια ανακοινωση,εχει μονο στου ιστορικου. ασ ενημερωσει καποιος
Άβαταρ μέλους
antwnia fpps

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pyxlax » 01 Σεπ 2009, 12:30

antwnia fpps έγραψε:παιδια ποτε το δινουμε αυτο το μαθημα? ειμαι φπψ σε μας δν εχει καμια ανακοινωση,εχει μονο στου ιστορικου. ασ ενημερωσει καποιος

αν δεν υπαρχει καμια ανακοινωση σε εσας δινετε την ιδια μερα με το ιστορικο.
http://vimeo.com/33976434

"...η ματιά της τελευταίας στιγμής που θέλει τόσα πολλά να μεταδώσει, αλλά που τελικά δεν είναι παρά μια μάσκα, ναι, ένα προσωπείο παραμορφωμένο από ένα άδειο, ένα κενό χαμόγελο."
Χένρι Μίλερ, Ο Τροπικός του Καρκίνου
Άβαταρ μέλους
pyxlax

Ευχαριστώ: 18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό popi_k » 04 Σεπ 2009, 13:55

παιδια να ρωτησω κατι...ο χατζηβασιλειου τα θελει οπωσ τα λεει μεσα το βιβλιο ????????ἕαν καποιοσ διαβασει καποαι σοσο που εχπυν δοθει ειναι καλυμμενοσ???θα με βοηθουσ επολυ μι απαντηση γιατι δεν εχω πολυ χρονο!
Άβαταρ μέλους
popi_k

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 04 Σεπ 2009, 18:36

δεν νομιζω πως τα θελει παπαγαλια, απλα πρεπει να του δειξεις πως εχεις κατανοησει αυτα που διαβασες και να του γραψεις τα βασικα. απο κει κ περα να προσεξεις να μη κανεις κανενα σοβαρο λαθος σε καποια σημαντικη χρονολογια ή σε καποιο ονομα κτλ.. καλυτερα να διαβασεις λιγοτερα κεφαλαια και να τα ξερεις καλα παρα να προσπαθησεις να τα μαθεις ολα απο λιγο και στο τελος να μπερδευτεις!παντως μυστικη συνταγη δεν υπαρχει γιατι δεν ξερουμε πως βαθμολογουν οι καθηγητες!αυτα και καλη τυχη!
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό unju » 08 Σεπ 2009, 15:32

Καλησπέρα!Ίσως να μην είναι η κατάλληλη ενότητα αλλά μήπως κάποιος γνωρίζει την ύλη της Ιστορίας Μεταπολεμικού ΙΙ85?Δυστυχώς δεν βρίσκω αντίστοιχη ενότητα εδώ!Ευχαριστώ και με συγχωρείτε! :tease:
Γιατί Σ'αγαπώ,και στην αγάπη ξέρω να μπαίνω σαν Πανσέληνος..
Άβαταρ μέλους
unju

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό xoulk13 » 08 Σεπ 2009, 16:58

Ε,τότε ας φτιάξουμε ένα: http://www.filosofiki.eu/viewtopic.php?p=245922#245922

Καλή συνέχεια! :cool:
Παρακαλώ ενημερώνετέ με για τυχόν ορθογραφικά λάθη στις δημοσιεύσεις μου.Ευχαριστώ!

ΚΥΜΑΤΟΔΗΓΟΙ = η ποδοσφαιρική πραγμάτωση της επικούρειας φιλοσοφίας

Όσο γρήγορα κι αν τρέχεις, δεν μπορείς να ξεφύγεις από τον εαυτό σου.
Άβαταρ μέλους
xoulk13

Ευχαριστώ: 4

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό popi_k » 10 Σεπ 2009, 00:52

ασ πει καποιοσ που χει αναφερθει ο καθηγητησ γιατι μεσα σε 2 μερεσ τι προλαβαινει σ να κανεισ??
Άβαταρ μέλους
popi_k

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό popi_k » 11 Σεπ 2009, 21:14

στην ερωτηση: ποτε εξαγγελθηκε τι προεβλεπε και τι συνεπειεσ ειχε το δογμα τρουμαν θα γραφατε και για τονε μεφυλιο πολεμοἕπισησ αν καποιοσ ξερει να απαντησει...ο χτζηγβασιλειου τα θελει τελικα οπωσ το βιβλίο??εαν ξεχασεισ καποιεσ σειρεσ στην παραγραφο που ομωσ δεν αφορουνσ ε ονοματα η ημερομηνιεσ μπορει να το παραβλεψει και να σε περασειἅσ μου πει καποιοσ πλιιιιζζζζζζζζζζ
Άβαταρ μέλους
popi_k

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lost » 11 Σεπ 2009, 22:50

μην ανησυχεις,αν φαινεται οτι εισαι διαβασμενη δε νομιζω οτι θα εχεις προβλημα...ενα μυαλο ειναι αλλωστε,δεν εισαι υποχρεωμενη να τα θυμασαι ολα παπαγαλια...τουλαχιστον αυτη ειναι η αποψη μου...εγραφα κ εγω το μαθημα κ εγραψα τα γεγονοτα τηρωντας απλως τη σειρα κ ανεφερα τα βασικα σημεια(κ εγραψα περιπου μια σελιδα κ κατι).τελος πιστευω οτι επρεπε να αναφερθουμε στον εμφυλιο κτλ για να δειξουμε πως προεκυψε το δογμα τρουμαν,αλλιως δεν μπορεις ιστορικα να το υποστηριξεις τοσο καλα...ελπιζω να βοηθησα!!!πανω απο ολα :cool:
καλη συνεχεια
Say goodbye on a night like this
If it's the last thing we ever do...
Άβαταρ μέλους
lost

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό popi_k » 11 Σεπ 2009, 23:35

ευχαριστω για την απαντηση!!εαν ομωσ εχεισ ξεχασει καποια πραγματα και εαν σ εκαποιο σημειο μπερδευτηκεσ και δεν τα εγραψεσ τοσο καλα????
Άβαταρ μέλους
popi_k

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 12 Σεπ 2009, 12:06

προσωπικη μου αποψη ειναι οτι δεν πειραζει αν εχεις παραλειψει μερικα σημεια, αρκει να μην εχεις κανει καποιο τρανταχτο λαθος και να εχεις πιασει την κεντρικη ιδεα της ερωτησης. καλες ειναι και οι λεπτομερεις και η περαιτερω αναλυση αλλα αν ο καθηγητης δει μια σωστα δομημενη απαντηση με επιχειρηματα δεν νομιζω οτι θα σε κοψει αν εχεις ξεχασει καποια πραγματα.
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό xelimat » 12 Σεπ 2009, 13:56

popi_k έγραψε:ευχαριστω για την απαντηση!!εαν ομωσ εχεισ ξεχασει καποια πραγματα και εαν σ εκαποιο σημειο μπερδευτηκεσ και δεν τα εγραψεσ τοσο καλα????

Αν έχεις ξεχάσει και κάτι δεν θα έχεις πρόβλημα.
Αν όμως γράφεις στα γραπτά όπως γράφεις εδώ τότε δύσκολα τα πράγματα...
Άβαταρ μέλους
xelimat

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό popi_k » 13 Σεπ 2009, 14:22

να ρωτησω κατι ??σχετικα με την ερωτηση που εβαλαε για το δογμα τρουμαν επρεπε να ξεκινησουμε απο εκει που ελεγε γι ατον τακτικο στρατο δηλ τη δυτερη σλ του εμφυλιου πολεμου??????γιατι οι περισσοτεροι αυτο υποστηριζουν επειδη οκαθηγητησ ειπε δε θελει πολλα για τον εμφυλιο....!!!ασ απαντησει καποιοσ που ξερει!!επισησ στα προφορικα ειναι πιο επιεικησ??
Άβαταρ μέλους
popi_k

ΙΙ84

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό muffin » 23 Νοέμ 2009, 16:15

μπορεί καποιος να γράψει την ύλη γιατί δεν μπορώ να μπώ στο e-class?
Άβαταρ μέλους
muffin

Re: ΙΙ84

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Aliki87 » 26 Ιαν 2010, 21:44

Παιδια μπορεί κάποιος να μου πει πότε δίνουμε το μά8ημα και ποιά είναι η ύλη??Γραπτά δεν το δίνουμε?
Ό,τι δε με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατή!!
Άβαταρ μέλους
Aliki87

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό xrysan8aki » 30 Ιαν 2010, 12:49

Και αν ξέρει κανείς ημερομηνία για όσους το έχουν επιλογής,γιατί εγώ είμαι από το πρόγραμμα ψυχολογίας και δε βρίσκω πουθενά την ημερομηνία εξέτασης! :confused:
Άβαταρ μέλους
xrysan8aki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό zoi sweety smile » 02 Μαρ 2010, 17:03

Καλησπέρα παιδιά! Αν επιλέξουμε την ιστορία ΙΙ84 του Χατζηβασιλείου για το εαρινό εξάμηνο εμείς του φιλολογικού πρέπει να δηλώσουμε το μάθημα και στον ίδιο τον καθηγητή? :?: :?:
Ο πιο κοντινός δρόμος μεταξύ δύο ανθρώπων είναι ένα ΧΑΜΟΓΕΛΟ!!!
Άβαταρ μέλους
zoi sweety smile

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό thaliaTh » 02 Μαρ 2010, 17:08

Σήμερα που πήγα στο μάθημα,όντως ο καθηγητής μας ζήτησε να υπογράψουμε σε ένα χαρτί όσοι έχουμε καταλήξει ότι θα το επιλέξουμε,αλλά δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο ακόμα..Εγώ ας πουμε δεν έχω καταλήξει τι θα επιλέξω οπότε δεν υπέγραψα ακόμα..
Τελευταία επεξεργασία από thaliaTh και 02 Μαρ 2010, 17:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
«Garde tes songes:Les sages n'en ont pas d'aussi beaux que les fous!»
La voix-Charles Baudelaire
Άβαταρ μέλους
thaliaTh
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 7

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό zoi sweety smile » 02 Μαρ 2010, 17:26

Ευχαριστώ πολύ Thalia 19 για τη βοήθειά σου!!! :thnks:
Ο πιο κοντινός δρόμος μεταξύ δύο ανθρώπων είναι ένα ΧΑΜΟΓΕΛΟ!!!
Άβαταρ μέλους
zoi sweety smile

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nancy_08 » 02 Μαρ 2010, 17:51

Παιδια αυτο δεν ηταν μαθημα του χειμερινου?.εγω περισυ δηλωσα το ΙΙ85 για το εαρινο..τωρα υπαρχει μονο αυτο..ειπε καθολου για το συγκεκριμενο??
ποιο βιβλίο θα εχουμε?του young?
Άβαταρ μέλους
nancy_08

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παλαιό Πρόγραμμα Σπουδών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες