filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

ΦΛ21 || Λαογραφία ΣΤ'

Μέχρι και το ακαδημαϊκό έτος 2009-2010

Συντονιστές: Nat:), panos91, Vasiliki.l.k.1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος).
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό sady10 » 31 Ιαν 2010, 12:48

γενικώς πολύ καλά την αμοργό
Άβαταρ μέλους
sady10

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό goldenrose » 24 Φεβ 2010, 16:54

καλησπέρα! :dfg: :dfg: ήθελα να ρωτήσω κυρίως αν ξέρει κάποιος από μεγαλύτερο έτος αν είναι ''απαραίτητη'' η παρακολούθηση του μαθήματος(της λαογραφίας) ή αν τα βιβλία είναι από μόνα τους οκ.γιατί της λαογρ. δ΄μου είχαν φανεί αρκετά έως πολύ δυσνόητα κ ευτυχώς που το είχα παρακολουθήσει!..
επίσης,υπάρχει δυνατότητα εργασίας φέτος ή όχι ?..
Άβαταρ μέλους
goldenrose
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό thaliaTh » 24 Φεβ 2010, 17:03

Από όσα έχω ακούσει είναι αρκετά εύκολο και δεν χρειάζεται ιδιαίτερη παρακολούθηση,και ο καθηγητής είναι ιδιαίτερα συνεργάσιμος...τώρα βέβαια,ο καθένας έχει την δική του άποψη για την ευκολία και την δυσκολία ενός μαθήματος...
«Garde tes songes:Les sages n'en ont pas d'aussi beaux que les fous!»
La voix-Charles Baudelaire
Άβαταρ μέλους
thaliaTh
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 7

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ilectra t » 25 Φεβ 2010, 20:50

καλησπερα ειμαι φπψ κ σκεφτομαι να παρω το μαθημα ως επιλεγομενο.
ειναι καλη επιλογη ή χρειαζεται συστηματικη παρακολουθηση?
Τρεις μηνες χωρις το γλυκο σου βλεμμα, τη ζεστη σου αγκαλια, τα αγνα φιλια σου...
εφυγες για παντα μπαμπακα μ. Ακομα κ τωρα δεν εχω τη δυναμη να συγκρατησω τα δακρυα μ.
θυμαμαι που καθομασταν κ με συμβουλευες. Μου λεγες οτι η ζωη δεν ειναι στρωμενη με ροδοπεταλα κ καποτε θα κλειθω να παλεψω γι αυτην. Μου το απεδειξες με τις πραξεις σου. Μεχρι το τελος παλευες αλλα το σωμα υποταχθηκε στη ψυχη. Δεν μπορεσες να με καμαρωσεις να παιρνω το πτυχιο μ ομως εγω θα αγωνιστω για να με δεις απο ψηλα...
Άβαταρ μέλους
ilectra t

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dafnaki20 » 11 Μαρ 2010, 13:18

ilectra t έγραψε:καλησπερα ειμαι φπψ κ σκεφτομαι να παρω το μαθημα ως επιλεγομενο.
ειναι καλη επιλογη ή χρειαζεται συστηματικη παρακολουθηση?

Καλησπέρα και από μενα....
για τις εργασίες είπε τπτ την Τρίτη??? γιατί λόγο άλλου μαθήματος δεν μπόρεσα να παρακολουθήσω....
Α! για βιβλία ανέφερε κάτι???
:peace:
ΒΑΛΕ ΦΩΤΙΑ ΣΕ Ο,ΤΙ ΣΕ ΚΑΙΕΙ, ΣΕ Ο,ΤΙ ΣΟΥ ΤΡΩΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ!!!
Άβαταρ μέλους
dafnaki20

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό peny LP » 11 Μαρ 2010, 16:54

Καλησπέρα! Είμαι από ΦΠΨ και έχω επιλέξει τη λαογραφία του Θανόπουλου...άκουσα κάτι για συμπληρωματική εργασία...επειδή για λόγους υγείας έχασα το μάθημα που ανέφερε τα θέματα μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει από εδω??? :bookread: :confused:
Άβαταρ μέλους
peny LP

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό thaliaTh » 11 Μαρ 2010, 18:18

Παιδιά μην αγχώνεστε για την εργασία....Μας έδωσε μόνο κάποιες γενικές πληροφορίες,πιστεύω θα ξαναανφερθεί..Πάντως,η εργασία αφορά κάποια ανάλυση κειμένων,και δεν θα είναι κάτι στανταρ,εμείς θα αποφασίσουμε ουσιαστικά τι θα κάνουμε...Πάντως,πρέπει να αναφέρω ότι η εργασία θα είναι ΠΡΟΕΡΑΙΤΙΚΗ και έχει σχέση μονο με βελτιωση βαθμού...
Άβαταρ μέλους
thaliaTh
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό sady10 » 15 Μαρ 2010, 20:20

Για απορίες στις εργασίες (ΦΛ21) του κ. Γ.Θανόπουλου, κάθε Τρίτη και Πέμπτη απευθυνθήτε στο 728 γραφείο , παραπλεύρως Σπουδαστηρίου Λαογραφίας, ώρες 11.00-14.30, ζητώντας την Ε. Βρυνιώτη. :bookread:
Άβαταρ μέλους
sady10

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό e-l-e-n-a-k-i » 15 Μαρ 2010, 21:54

καλησπέρα είμαι και εγω από φπψ και θα ήθελα να ρωτήσψ για το μάθημα...να το πάρω ως επιλεγόμενο?η να πάρω κάποια άλλη λαογραφια? την Δ η την Η?
Άβαταρ μέλους
e-l-e-n-a-k-i

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό thaliaTh » 16 Μαρ 2010, 17:42

Επειδή η λαογραφία Δ' κακι Η' είναι αρκετά δύσκολες,εγώ θα σου την πρότεινα...Φαίνεται εύκολο μάθημα και ο καθηγητής συνεργάσιμος :peace2: :peace2: :peace2:
Άβαταρ μέλους
thaliaTh
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lizardk » 17 Μαρ 2010, 21:52

καλησπερα.ειμαι απο προγραμμα ψυχολογ και θελω να δηλωσω το μαθημα αυτο.ξερει καποιος που παρακολουθει φετος το μαθημα, αν εχει επισκεψεις η΄κατι που να θελει υποχρεωτικη παρακολουθηση?ευχαριστω.
Άβαταρ μέλους
lizardk

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό thaliaTh » 17 Μαρ 2010, 23:02

lizardk έγραψε:καλησπερα.ειμαι απο προγραμμα ψυχολογ και θελω να δηλωσω το μαθημα αυτο.ξερει καποιος που παρακολουθει φετος το μαθημα, αν εχει επισκεψεις η΄κατι που να θελει υποχρεωτικη παρακολουθηση?ευχαριστω.

Όχι δεν έχει..μόνο μια προαιρετική εργασία...
Άβαταρ μέλους
thaliaTh
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lizardk » 18 Μαρ 2010, 21:04

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου.Είχα πάει και τον ειχα ρωτησει αν εχει εργασια,μου ειχε πει οτι ειναι προαιρετικη,αλλα μετα εφαγα φλασακι μηπως ειχε κ τιποτα επισκεψεις και τετοια κ δεν τον ειχα ρωτησει.Θα το παρεις εσυ το μαθημα?εγω λεω να το δηλωσω,μου φανηκε πολυ συνεργασιμος ο καθηγητης.
Άβαταρ μέλους
lizardk

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό thaliaTh » 18 Μαρ 2010, 22:26

lizardk έγραψε:Θα το παρεις εσυ το μαθημα?εγω λεω να το δηλωσω,μου φανηκε πολυ συνεργασιμος ο καθηγητης.

Αν αυτό πάει σε'μενα,δυστυχώς δεν έχω και πολλές επιλογές :funny: :funny: :funny: :funny: Το μάθημα είναι υποχρεωτικό ,και μάλιστα κατεύθυνσης για'μενα(είμαι φιλολογικό ΜΝΕΦ)..Αν και έχω καεί από εύκολη λαογραφία και συνεργάσιμους καθηγητές( :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: )κι εγώ πιστεύω ότι ο συγκεκριμένως είναι όντως συνεργάσιμος και το μάθημα ενδιαφέρον...
Άβαταρ μέλους
thaliaTh
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό goldenrose » 18 Μαρ 2010, 23:42

παιδιά μου συνεργάσιμος συνεργάσιμος αλλά θα μπορούσε να πει τέλος πάντων δυο λόγια παραπάνω στο μάθημα για τις εργασίες,να μας ξεκαθαρίσει για τα θέματα για να μην γίνεται ψιλοχαμός στον έβδομο κ ψαχνόμαστε οι περισσότεροι :peace: ,εγώ μπερδεύτηκα πολύ,τελικά αποφάσισα να μην κάνω εργασία κ ησύχασα :peace: :off topic:
Άβαταρ μέλους
goldenrose
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lizardk » 19 Μαρ 2010, 00:21

Thalia19 έγραψε:
lizardk έγραψε:Θα το παρεις εσυ το μαθημα?εγω λεω να το δηλωσω,μου φανηκε πολυ συνεργασιμος ο καθηγητης.

Αν αυτό πάει σε'μενα,δυστυχώς δεν έχω και πολλές επιλογές :funny: :funny: :funny: :funny: Το μάθημα είναι υποχρεωτικό ,και μάλιστα κατεύθυνσης για'μενα(είμαι φιλολογικό ΜΝΕΦ)..Αν και έχω καεί από εύκολη λαογραφία και συνεργάσιμους καθηγητές( :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: )κι εγώ πιστεύω ότι ο συγκεκριμένως είναι όντως συνεργάσιμος και το μάθημα ενδιαφέρον...

Nαι σε εσενα.υπομονη,θα φυγει κ αυτο το μαθημα.σε ευχαριστω για τις απαντησεις.εγω ειχα επιλεξει λαογραφια β περσι,την ειχα δωσει με 2 μερες διαβασμα κ εφυγε,ηταν ευκολο..τωρα για αυτην την λαογραφια δεν ξερω.
Άβαταρ μέλους
lizardk

ερωτηση για τη λαογραφια στ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό aggelos mpourlas » 25 Μαρ 2010, 12:58

καλημερα! μηπως θα μπορουσε να μου πει καποιος ποιες ωρες γινεται το μαθημα της λαογραφιας στ του θανοπουλου και σε ποια αιθουσα;ευχαριστω!!!
na riskaris gia pragmata pou kseris oti to noima tous einai diaforetiko apo auto pou tous edoses
Άβαταρ μέλους
aggelos mpourlas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό zoi sweety smile » 25 Μαρ 2010, 13:13

Καλημέρα Άγγεγε και Χρόνια Πολλά!!! Λοιπόν ο κος Θανόπουλος έχει μάθημα Κάθε Τρίτη 9 - 12 στην 311
και Κάθε Πέμπτη 9 - 11 στην 311

Ελπίζω να σε βοήθησα. :flower2:
Ο πιο κοντινός δρόμος μεταξύ δύο ανθρώπων είναι ένα ΧΑΜΟΓΕΛΟ!!!
Άβαταρ μέλους
zoi sweety smile

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό aggelos mpourlas » 25 Μαρ 2010, 13:59

χρονια πολλα!!! και ευχαριστω παρα πολυ...
na riskaris gia pragmata pou kseris oti to noima tous einai diaforetiko apo auto pou tous edoses
Άβαταρ μέλους
aggelos mpourlas

Re: ΦΛ21 || Λαογραφία ΣΤ'

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό DLO » 06 Απρ 2010, 11:15

για τα βιβλία μήπως υπάρχει κάποια πληροφορία σχετικά με διευθύνσεις και ώρες διανομής???
ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
DLO

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παλαιό Πρόγραμμα Σπουδών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες