filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Γιααααα δηλώστε συμμετοχή καλά μου παιδιά για την συνάντηση που θα γίνει τον Νοέμβρη! Γιαααα τσεκάρετε εδώ το θέμα!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Γνώμες για τους Καθηγητές και τον τρόπο Διδασκαλίας για τους Φοιτητές

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Φιλολογίας.

Συντονιστές: Nat:), panos91, Vasiliki.l.k.1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό rosoula » 18 Απρ 2018, 22:52

Καλησπέρα παιδιά! Μια φίλη θέλει να δώσει ένα εύκολο μάθημα Αρχαίων τώρα τον Ιούνη. Ποιο θα προτείνατε ανμ στα εξής 4: Αρχαϊκή επική ποίηση πλην Ομήρου με Κάρλα γ'εξάμηνου, Ιλιάδα δ' εξαμήνου με Μακρυγιάννη, Μυθολογία στ'εξαμήνου με Παπαϊωάννου κ Μεταγενεστερη γραμματεία στ' με Κάρλα;
Άβαταρ μέλους
rosoula

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό MegasConstantinos99 » 30 Απρ 2018, 21:46

Γεια σας παιδία!!Ποια είναι η γνώμη σας για τον κύριο Ξούρια και το μάθημα Ιστορία λογοτεχνίας αρχές-1821( β εξαμηνο);Επειδή είναι μεγάλη η ύλη, με τα βασικά και πλέον σημαντικά περνιέται το μάθημα; :help:
Άβαταρ μέλους
MegasConstantinos99

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Σελήνη » 13 Μάιος 2018, 17:37

Σαν καθηγητής θεωρώ ότι είναι καλός, όχι απ' αυτούς που θα θέλεις να πηγαίνεις οπωσδήποτε στο μάθημά του, αλλά σίγουρα θα αποκομίσεις κάποια πράγματα.
Τώρα σαν βαθμολογίες στο τέλος, δεν κόβει εύκολα, δεν χαρίζει και βαθμούς, οπότε θέλει καλό διάβασμα. Δυστυχώς δεν είμαι του τμήματος, όπου και θα απαιτεί λογικά πολλά περισσότερα απ' εσάς στις εξετάσεις, αλλά αν μπορείς διάβασε καλά και μην αφήνεις κενά στα βασικά κάθε περιόδου ή έργου.
Άβαταρ μέλους
Σελήνη
Administrator
Administrator

Σχολή/Τμήμα: Ιστορίας και Αρχαιολογίας
Ευχαριστώ: 18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Solveig9 » 28 Σεπ 2018, 21:47

Παιδιά πείτε γνώμες...

Υμνογραφία με Πιτσινέλη ή Κλασική Αρχαιολογία με Κεφαλίδου; (Ε' Εξάμηνο γλωσσολογικό)

Γενικά για Πιτσινέλη λέω γιατί θυμάμαι ότι κάνει σχετικά εύκολο μάθημα, αλλά με όλο το σεβασμό τον βαριόμουν απίστευτα ρε παιδιά... Η Κλασική Αρχαιολογία μου φαίνεται πολύ πιο ενδιαφέρον μάθημα, είμαι διατεθειμένη να το διαλέξω κι ας μην είναι ιδιαίτερα εύκολο, απλά θέλω να βρίσκω ενδιαφέρον στην παράδοση. Όμως, παρόλαυτα, πόσο δύσκολο είναι; :tease: Και για την Κεφαλίδου δεν ξέρω τίποτα.
Άβαταρ μέλους
Solveig9

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Phil04 » 30 Σεπ 2018, 16:22

Η Υμνογραφία είναι μια εύκολη λύση. Ο κύριος Πιτσινέλης δεν είναι απαιτητικός και λογικά δεν θα κάνει και κάτι φοβερό, πρώτη χρονιά το παίρνει. Η αρχαιολογία είναι εξαιρετικά ενδιαφέρουσα. Η κυρία Κεφαλίδου είναι πολύ καλή, προσιτή, ενδιαφέρουσα. Έχει σχετικά μεγάλη ύλη, αλλά εάν έχεις επαφή βγαίνει. Δεν χρειάζεται παπαγαλία, ο τρόπος εξέτασης και τα θέματα δεν είναι απαιτητικά... Η παρακολούθηση δεν είναι κουραστική/βαρετή, αλλά ενίοτε ίσως δεν είναι και απολύτως απαραίτητη γιατί τα ppt και το σύγγραμμα είναι αρκετά πλήρη.
αἰτία ἑλομένου· θεὸς ἀναίτιος.
Άβαταρ μέλους
Phil04

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Φιλολογίας-Κλασική Φιλολογία
Φύλο: Μικτό αλλά νόμιμο
Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό EvaDrakou » 08 Οκτ 2018, 11:22

Παιδιά ποια ειναι η γνώμη σας για την κ.Ζαμάρου? Συγκεκριμένα πρόκειται για το μάθημα της θεματογραφίας. Είμαι επι πτυχιω κ δεν με "παίρνει" να μην τελειώσω σ'αυτό το εξάμηνο..Την κ.Ζαμάρου την είχα στην οδύσσεια και μου φάνηκε δίκαιη καθηγήτρια(παρά τα όσα λέγονται),δηλαδή πήρα τον βαθμό που άξιζε στο γραπτό που παρέδωσα..Στην θεματογραφία?
Τελευταία επεξεργασία από EvaDrakou και 09 Οκτ 2018, 22:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
EvaDrakou

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Φιλολογικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες