filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Discussion topic (Συζητήσεις Ιστορικού-Αρχαιολογικού)

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας.

Συντονιστές: connie.rat, Summer_95

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mektr » 30 Ιαν 2019, 17:15

Καλησπέρα!
Υπάρχει κάποιος που να έχει πάει στο παρελθόν στην εκδρομή που διοργανώνει το τμήμα μας στην Κάτω Ιταλία, για να μου πει πώς είναι και αν αξίζει να πάει κανείς :?:
Ἡ ἀγάπη μακροθυμεῖ, χρηστεύεται, ἡ ἀγάπη οὐ ζηλοῖ, ἡ ἀγάπη οὐ περπερεύεται, οὐ φυσιοῦται, οὐκ ἀσχημονεῖ, οὐ ζητεῖ τὰ ἑαυτῆς, οὐ παροξύνεται, οὐ λογίζεται τὸ κακόν, οὐ χαίρει τῇ ἀδικίᾳ, συγχαίρει δὲ τῇ ἀληθείᾳ· πάντα στέγει, πάντα ἐλπίζει, πάντα ὑπομένει. Ἡ άγάπη οὐδέποτε ἐκπίπτει. (Α´ ἐπιστολὴ Παύλου πρὸς Κορινθίους ιγ´ 4- 8)
Άβαταρ μέλους
mektr

Ευχαριστώ: 2

ιστορια β ψωμα και ιστορια της τεχνης β εξαμηνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iasfak » 18 Φεβ 2019, 18:38

Αγαπητά τέκνα της σπουδάζουσας νεολαίας του ιστ-αρχ εκπα μήπως έχεις κανείς σημειώσεις για β εξάμηνο ψωμά ιστορια β και ιστορια της τεχνης παυλοπουλος;
βοηθήστε χριστιανοί γτ χανόμαστε (εγω δεν μπορώ να τα παρακολουθήσω αυτά τα 2 γτ δουλεύω)
Άβαταρ μέλους
iasfak

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό maninouri » 19 Φεβ 2019, 11:26

iasfak έγραψε:Αγαπητά τέκνα της σπουδάζουσας νεολαίας του ιστ-αρχ εκπα μήπως έχεις κανείς σημειώσεις για β εξάμηνο ψωμά ιστορια β και ιστορια της τεχνης παυλοπουλος;
βοηθήστε χριστιανοί γτ χανόμαστε (εγω δεν μπορώ να τα παρακολουθήσω αυτά τα 2 γτ δουλεύω)

Καλημέρα ! Είναι η πρώτη φορά που η κυρία Ψωμά παίρνει την αρχαία ιστορία β, οπότε δεν υπάρχουν σημειώσεις. :peace:
Άβαταρ μέλους
maninouri

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Summer_95 » 19 Φεβ 2019, 18:53

maninouri έγραψε:
iasfak έγραψε:Αγαπητά τέκνα της σπουδάζουσας νεολαίας του ιστ-αρχ εκπα μήπως έχεις κανείς σημειώσεις για β εξάμηνο ψωμά ιστορια β και ιστορια της τεχνης παυλοπουλος;

Καλημέρα ! Είναι η πρώτη φορά που η κυρία Ψωμά παίρνει την αρχαία ιστορία β, οπότε δεν υπάρχουν σημειώσεις. :peace:

και παλιοτερα να το κανε (που το κανε δηλαδη) το μαθημα πάλι δεν θα υπήρχαν σημειωσεις... δεν νομιζω ότι είναι εύκολο να κρατήσεις σημειωσεις με την συγκεκριμενη... :oops:
ο παυλοπουλος ανεβαζει στο ικλας
Άβαταρ μέλους
Summer_95
Γενικός Συντονιστής
Γενικός Συντονιστής

Ευχαριστώ: 27

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iasfak » 27 Φεβ 2019, 18:04

maninouri έγραψε:

αρκει να διαβασουμε οποιοδηποτε βιβλιο ελληνιστικης ρωμαικης ιστοριας; προφορικα η γραπτα το εξεταζει?γτ στο ι κλαςς αναφερεται σε κπ κειμενα
Άβαταρ μέλους
iasfak

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iasfak » 27 Φεβ 2019, 18:05

Summer_95 έγραψε:
maninouri έγραψε:

και παλιοτερα να το κανε (που το κανε δηλαδη) το μαθημα πάλι δεν θα υπήρχαν σημειωσεις... δεν νομιζω ότι είναι εύκολο να κρατήσεις σημειωσεις με την συγκεκριμενη... :oops:

στην ιστορια της τεχνης βρισκω μονο εικονες αλλα και ενα βιβλιο
Άβαταρ μέλους
iasfak

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό kal » 01 Απρ 2019, 12:36

Καλησπέρα σε όλους. Έχω τελειώσει την σχολή εδώ και κάποια χρόνια και στέλνω αυτό το μήνυμα για να πώ σε όλους εσάς παιδιά που δυσκολεύστε ,που σας φαίνονται δύσκολα τα μαθήματα (είναι) ,που δουλεύετε ,που μένετε μακριά ,που αγχώνεστε (δεν χρειάζεται )..οτι η σχολή ΒΓΑΙΝΕΙ. ΜΗΝ ΜΑΣΑΤΕ. Υπήρχαν μαθήματα που νόμιζα οτι θέλω αιώνες για να βγάλω την ύλη τους και όμως τα πέρασα (με σχετικά λίγο αλλα ποιοτικό διάβασμα ..δεν είναι αυτα τα βουνα που φαίνονται).Να είστε πάντα προετοιμασμένοι γιατι η τύχη σε όλους χτυπάει την πόρτα .
Σωστό διάβασμα ...καθημερινό (οσο μπορείτε) ...πρόγραμμα ..και αισιοδοξία .

Υ.Γ.Ευχαριστώ τους διαχειριστες του φόρουμ και τον καθένα προσώπικα που έγγραφε και με πληροφορούσε για τεκταινόμενα της σχολής .(συνέβαλαν στην απόκτηση του πτυχίου μου )
Υ.Γ.2 Οποιος έχει πληροφορίες για την σχολή να τις μοιράζει και να βοηθάει..ειναι πολύ σημαντικό
Άβαταρ μέλους
kal

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αλεξάνδρα K. » 04 Μάιος 2019, 16:24

iasfak έγραψε:
Summer_95 έγραψε:
maninouri έγραψε:

στην ιστορια της τεχνης βρισκω μονο εικονες αλλα και ενα βιβλιο

Για Ιστορία Τέχνης Β' δεν ξέρω ποιές σημειώσεις βρήκες, αλλά εγώ 2 χρόνια πριν διάβαζα ένα pdf με 171 σελίδες. Είχε σημειώσεις και πίνακες μέσα. Ήταν καλό για να περάσω με αρκετά ικανοποιητικό βαθμό. Είχα βέβαια και τους πίνακες που ανέβαζε στο e-class.
Άβαταρ μέλους
Αλεξάνδρα K.

Σχολή/Τμήμα: ΑΠΟΦΟΙΤΗ Ιστορικού - Αρχαιολογικού / ΙΣΤΟΡΙΑ.
Ευχαριστώ: 7

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mektr » 10 Ιούλ 2019, 16:25

Βγήκε το πρόγραμμα της εξεταστικής του Σεπτεμβρίου, http://www.arch.uoa.gr/proptyxiakes-spo ... asewn.html. Ας γράφουν Ιουνίου, οι ημερομηνίες εξέτασης είναι το Σεπτέμβρη..
Ἡ ἀγάπη μακροθυμεῖ, χρηστεύεται, ἡ ἀγάπη οὐ ζηλοῖ, ἡ ἀγάπη οὐ περπερεύεται, οὐ φυσιοῦται, οὐκ ἀσχημονεῖ, οὐ ζητεῖ τὰ ἑαυτῆς, οὐ παροξύνεται, οὐ λογίζεται τὸ κακόν, οὐ χαίρει τῇ ἀδικίᾳ, συγχαίρει δὲ τῇ ἀληθείᾳ· πάντα στέγει, πάντα ἐλπίζει, πάντα ὑπομένει. Ἡ άγάπη οὐδέποτε ἐκπίπτει. (Α´ ἐπιστολὴ Παύλου πρὸς Κορινθίους ιγ´ 4- 8)
Άβαταρ μέλους
mektr

Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό seniora_16 » 03 Νοέμ 2019, 19:20

Το μάθημα ή γυναίκα στο Βυζάντιο είναι καλή επιλογή για ένα από τα επιλεγόμενα ιστορίας;
Άβαταρ μέλους
seniora_16

Ευχαριστώ: 5

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Ιστορικού Αρχαιολογικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες